Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Дубенський замок

Україна, Волинь, Рівненська

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Україна славиться своїми старовинними фортецями і замками, які є надбаннями минулих років. Деякі з них збереглися досить добре, інші, на жаль, ні. Багато замків відкрито для туристів і гостей. Прогулюючись в стінах цих старовинних фортифікаційних споруд, не можна не перейнятися історіями і легендами, які дійшли до нас з глибини століть. Однією з таких пам'яток України є Дубенський замок.

Приїхавши в Рівненську область, варто обов'язково заглянути в прекрасне місто Дубно. Колись тут бували цар Петро I, Суворов, гетьман Іван Мазепа, Кутузов, а також сам шведський король Карл XII. Відомо, що саме навколо Дубенського замку відбувалися основні події в легендарному романі «Тарас Бульба».

Побудована це неприступна споруда була в 15 столітті і належала роду князя Острозького. Після – переходила у володіння інших аристократів.
Ще в ті часи неприступність замку вражала всіх, хто намагався її взяти. Непорушний, величний і могутній, що омивається водою, він був «не по зубах» татарам, козакам, і навіть військам шведського короля.

Саме вдале місце розташування і бастіони з вежами стали своєрідним «щитом» для замку. Навколо палацу ходить цікава легенда, яка розповідає про хоробру племінниці князя Острозького. Якраз в день її весілля татари намагалися захопити замок.

Але смілива Беата не сховався, а всупереч усім домовленостям піднялася на вежу замку і гарматним пострілом потрапила прямо в намет хана. Противники змушені були відступити, в зв'язку з загибеллю свого ватажка, а в честь сміливої красуні одну з гармат замку назвали «Беаткою». Сьогодні кожен бажаючий може відвідати і прогулятися по приміщеннях фортеці, перейнятися його атмосферою і дізнатися багато нового. У стінах Дубенського замку діють музейні експозиції. Тут представлені рідкісні та унікальні експонати – розкішна скульптура Діви Марії в положенні, автором якої є польсько-німецький скульптор Пінзель, латунний свічник і навіть старовинний дзвін 1575.Любителі «полоскотати» собі нерви можуть пройтися дорогами підземелля. Один з підвалів замку служить кімнатою, де виставлені знаряддя тортур. Прогулюючись по Дубенському замку, немов вирушаєш в ті далекі часи, настільки тут все пашить історією. В кінці захоплюючої прогулянки, ви можете придбати цікаві сувеніри в крамниці і відпочити за чашкою кави в затишному кафе на території палацу.
 

11.04.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали