Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Храм Аполлона Піфійського

Греція, Центральна Греція, Фокіда, Дельфи

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Руїни храму Аполлона Піфійського - одне з найбільш примітних місць в Греції, адже свого часу воно відігравало величезну роль в економічному і культурному житті усієї країни, а до живущого тут оракула приходили з питаннями навіть царі.

Руїни храму розташовані на південному схилі гори Парнас, що в Дельфах, на висоті близько 700 метрів над рівнем моря.

Як говориться в стародавній легенді, саме на цьому місці відбувся бій Аполлона з чудовиськом Пифоном - драконом, який був охоронцем входу в Дельфійське прорицалище. Пізніше бог вибрав це місце, щоб говорити з людьми через своїх оракулів.

Як кажуть історики, храм був побудований приблизно в 7 столітті до нашої ери, але згодом був неодноразово відновлений після ушкоджень, завданих землетрусами і пожежами.

У 390 році нашої ери імператор Феодосій Перший наказав знищити храм, щоб знищити останні сліди язичництва на своїй землі.

Протягом тривалого часу розташування Дельф і храму Аполлона було невідомо, так як вони були поховані під шаром землі, і тільки в 1900 році група німецьких і французьких археологів знайшла і розкопала храм і навколишні будови.

Зберігшийся до сьогоднішніх днів, храм Аполлона Піфійського є однією з найбільш значущих пам'яток давньогрецької архітектури. Свого часу слава Дельфійського оракула лунала не тільки в самій Греції, а й далеко за її межами, і сюди приїжджало безліч людей, які бажали дізнатися відповіді на хвилюючі їх питання.

В знак подяки вони щедро обдаровували служителів храму і міста, тому Дельфи в ті часи процвітали, і просто купалися в розкоші.

 

Сам храм був побудований у формі прямокутника шириною в 24 метра і довжиною в 60. Зовні будівля храму прикрашали сорок 12-метрових колон і безліч скульптур різних богів.

Усередині храму були розташовані статуї Зевса, Аполлона з чистого золота та інших давньогрецьких богів, «пуп Землі» - камінь омфалос, священне вогнище, багатий вівтар, а також трон для віщунки Піфії, що розмовляла з гостями храму від імені бога Аполлона. Сьогодні від храму збереглося лише кілька мармурових колон і фундамент.

У стародавні часи перед центральним входом до храму знаходився знамените Кастальске джерело. Всі, хто приходив в храм, перед тим як увійти всередину повинні були омитися в священних водах джерела.

Також Кастальському води перед участю в Піфійских іграх пили учасники змагань. Свого часу ці ігри були не менш популярні, ніж Олімпійські.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали