Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Культурно-археоголічний центр Пересопниця

Україна, Волинь, Рівненська

ціна квитка або екскурсії:

75 грн.

Там де протікає річка Стубла, яка є притокою Горині, на її правому березі розташувалося маленьке село. Воно невелике, але дуже миле. І це село – Пересопниця. Древнє, з багатою історією, яка залучає увагу гостей з різноманітних куточків не тільки нашої батьківщини, а й інших країн. Цікаво село не тільки роком першої писемної згадки – 1149, а й тим, що свого часу воно було частиною Київської Русі і Галицько-Волинського князівства. Зараз же, основною визначною пам'яткою цього місця є культурно-археологічний центр Пересопниця.

Поселення розташовувалося на важливому торговельному шляху, і часто переходило від одного князя до іншого. Приблизно в XIII-XIV століттях місто було зруйноване монголо-татарами. Уцілілим залишилося тільки княже кладовище Пречистенського православного чоловічого монастиря. А адже саме там, 1561 року завершили переклад на українську мову Євангелія.

А за місцем написання, його стали називати Пересопницьким. Саме цим Святим Письмом користувалися всі українські гетьмани, а з 1991 року на ньому складають присягу при інавгурації Президенти нашої країни. Ця книга настільки важлива, що стала головною книгою країни, і в 89 році ХХ століття їй, в центрі села, був встановлений пам'ятник з граніту.

Комплекс, культурно-археологічного центру Пересопниця відкрився в 2011 році, поряд з пам'ятником Євангелію. До його складу входять музеї:

  • археологічний;
  • української Першокниги;
  • «Княже місто».

Експозиція музею представлена більш ніж сотнями книг Євангелія різними мовами світу. І колекцію регулярно поповнюють з різних джерел. Найголовніший експонат виставки – копія книги, яку підніс у подарунок попередній Президент України. Це повторення Євангелія, на якому присягають глави нашої держави. Крім друкованих видань, тут виставлена модель міста, а так само зменшена копія монастиря.Фундамент старовинної будівлі храму послужив основою для будівництва комплексу. Тому, знайдені тут різні предмети побуту та інші виявлення, були надані в експозицію музею і розбавлені безліччю фотографій. Вся виставка надає приголомшуючу дію на відвідувачів. Тут можна підзарядитися неповторною енергією від священних писань.

 

Якщо ви бажаєте продуктивно провести своє дозвілля, обов'язково відвідайте це місце. Тут ви дізнаєтеся багато нової та цікавої інформації, і своїми очима побачите копію книги, на якій дають присягу, на вірність українському народові все правителі нашої країни.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали