Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Метеори - це надзвичайно красиве місце, справжній природний феномен, що вражає гостей Греції своєю красою. Але, крім того, це ще й гарний комплекс монастирів, які щорічно привертають в свої стіни тисячі паломників з усього світу.

Скелі Метеори утворилися близько 60 мільйонів років тому. У той час тут була не рівнина, а доісторичне море, і поступово, під впливом різних факторів, таких як перепади температур, вода і вітер, утворилися величезні кам'яні стовпи, які начебто ширяють у повітрі.

Власне, завдяки цьому вони і отримали свою назву, адже слово «meteorа» так і перекладається з грецької - «ширяє в повітрі».

Скелі знаходяться в трьохстах кілометрах від Афін, поруч з містом Каламбака. Їх висота досить значна - від 300 до 600 метрів. А ще дивніше те, що практично на кожній вершині розташований храм.

Згідно з переказами, монахи оселилися в цих неприступних скелях ще в IX столітті. Вони жили в природних печерах, облаштовуючи поруч з ними молитовні майданчики. Поступово все це розросталося, завдяки чому і з'явилися такі знамениті сьогодні монастирі.

Скільки праці знадобилося, щоб в настільки екстремальних умовах побудувати ці монастирі, навіть уявляти страшно, але був тут і величезний плюс - дістатися туди можна було тільки через систему кошиків і мотузок, що дозволяло в разі небезпеки бути повністю захищеними. Тим же способом ченців постачали харчами жителі сусідніх селищ.

Храми були закриті для відвідування дуже довго, аж до 1920 року, але сьогодні паломники мають можливість відвідувати стародавні святині.

На жаль, з 24 існуючих раніше монастирів до наших днів збереглися тільки шість. У них зберігається безліч безцінних реліквій: середньовічні рукописи, ікони, фрески, і багато іншого.

На сьогоднішній день діють наступні монастирі:

  • Святого Стефана;
  • Святої Трійці;
  • Великий Метеор;
  • Русану;
  • Варлаама;
  • Святого Миколая Анапавсаса.

Монастир святого Миколая Анапавсаса

Заснований в кінці XIV століття митрополитом Діонісієм, монастир відрізняється відносно невеликими розмірами. Дістатися туди можна по досить зручних сходах.

Святиня відрізняється незвичайною конструкцією – площа скелі досить мала, тому монахам довелося робити всі будівлі на декількох рівнях.

 

Так, на першому рівні паломники можуть відвідати склеп і каплицю святого Антонія, на другому рівні розташований собор Святого Миколая, а на третьому - склеп для зберігання мощів, їдальня з великою кількістю красивих фресок і каплиця Святого Іоанна Хрестителя.

Монастир Варлаама

Монастир в 1517 році заснували два монахи - Нектаріос і Феофан. Назвали монастир на честь першого ченця, що піднявся на вершину скелі. Він в 1350 році оселився тут, і заснував присвячену Трьом Святителям церкву.

Після його смерті це місце довго пустувало, поки вищезгадані ченці не заснували тут монастир.

 

На сьогоднішній день в монастирі постійно мешкають сім ченців, які радо зустрічають всіх прочан.

Монастир Русану

Жіночий монастир, який в 1545 році заснували два брати - Іосаф та Максим. Монастир розташований на досить невисокій скелі, і має три рівні. На першому розташовані церква і келії, а на двох інших - приймальний і виставковий зали, додаткові келії і житлові приміщення.

Проживають тут дуже гостинні черниці, які з радістю зустрічають паломників, із задоволенням ведуть з ними бесіди і пригощають солодощами.

 

Великий Метеор

Преображенський монастир, або Великий Метеор - це найдавніший і найбільший монастир з усього комплексу. Його ще на початку XIV століття заснував Святий Афанасій Метеорський. Він побудував тут невелику церкву і кілька скромних чернечих келій.

Пізніше його наступник, який відмовився від влади - сербський цар Святий Джозеф, істотно розширив святиню, побудував тут водосховище, госпіталь і церкву Преображення.

 

За століття існування територія монастиря розширювалася і удосконалювалася, а в 1552 році знаменитий художник Феофан створив тут безліч унікальних фресок.

Монастир Святої Трійці

Святиня розташована на одній з найвищих і найкрасивіших скель. Щоб потрапити сюди, необхідно піднятися по сходах з 140 ступенів, вирубаних в 1925 році.

Завдяки цьому в монастирі панує тиша і спокій, так як далеко не всі можуть подолати тривалий і складний шлях.

 

Монастир Святого Стефана

Діючий жіночий монастир, заснований священиками Філофеєм і Антонієм, в якому сьогодні зберігаються мощі Святого Харалампія. Заснований в XIV столітті, але перші відлюдники жили тут набагато раніше, приблизно в XII столітті.

Дістатися до монастиря дуже легко, до нього веде зручний пішохідний міст з каменю. Монастир надзвичайно красивий, але, на жаль, безліч унікальних фресок було втрачено під час Другої Світової, коли святиню регулярно бомбардували.

 
01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали