Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Замки Словаччини

Словаччина - це дивовижна країна. Відносно невелика територія цієї країни вміщує величезну кількість природних, культурних, архітектурних пам'яток: мальовничі гори Високих і Низьких Татр, термальні джерела з цілющою мінеральною водою, красиві і загадкові печери, казкові замки, закутані легендами і міфами. І все це доповнює гостинність і доброзичливість словаків, які завжди раді допомогти туристам, що шукають дорогу до руїн чергового замку...

На території Словаччини налічується близько 170 замків і фортець. Є серед них і руїни, що стоять на високих скелях, і окремівцілілі частини споруд різних епох, і добре відреставровані та відкриті для відвідування замки і фортеці, які нині є музейними комплексами. Велика частина словацьких замків була заснована в XII - XIV ст. за часів Угорського королівства. Після вторгнення монголо-татарських військ на територію Угорського королівства виникла гостра необхідність у зміцненні вже існуючих і будівництві нових оборонних споруд. У XV столітті почала бурхливо розвиватися артилерія, тому більшістьоборонних споруд в Словаччині реконструювалися: були укріплені стіни, побудовані майданчики для гармат і багатоповерхові циліндричні вежі. Разом з тим, одночасно проходило як будівництво та реконструкція одних замків, часті пожежі та міжусобиці перетворювали на руїни інші замки і фортеці. Вибирайте тури в Європу з Києва тільки Anga Travel.

Але, тим не менш, багате історичне минуле країни залишило свої нащадкам і величезну архітектурну спадщину. У багатьох замках-музеях, які відкриті для відвідування, панує особлива атмосфера, яка стирає межу між минулим і сьогоденням, що дає можливість відчути себе не сучасним туристом, а жителем Середньовічної Європи, який неквапливо споглядає навколишні пейзажі навколо фортеці, відчуваючи її частиною свого життя, своїм будинком.

При такій кількості замків і фортець, як у Словаччині, можна побачити стилі практично всіх архітектурних епох. Про найвідоміші, найкрасивіші, найвеличніші і романтичніші замки Словаччини ми і хочемо Вам розповісти.

1.      СПІШСЬКИЙ ГРАД

Спішський Град -це один з найбільших і найвідоміших замків у всій Європі, його площа становить 4 га. Спочатку XII ст. в північній частині Угорського королівства з'явилася ще одна оборонна фортеця. Пізніше, в XIII столітті, тут побудували ще романські укріплення, які використовувалися місцевою адміністрацією. Але вже в XV столітті зовнішній вигляд цього оборонного форпосту кардинально змінився завдяки зусиллям аристократичного роду Запольських: значно розширилася територія фортечних споруд, побудували костел Святої Катерини і лицарський зал. В епоху Ренесансу замок знову поміняв своїх власників, ними були послідовно рід Турко і Чакі. 1780 рік в історії замку став роком дуже сумних подій - велика частина споруд була знищена страшноюпожежею. Сім'я Чакі не захотіла його відновлювати, і замок поступово став занепадати. Лише у 1970 році почалася реставрація Спішського Граду. На сьогоднішній день відреставрована більша частина замку. Розташований він в 380 км від Братислави, біля Спішського Подградья.

Спішський Град - це величезна територія, кріпосні споруди якої складаються з чотирьох частин. На вершині скелі розташований Верхній замок. Його оточує неправильної форми стіна в романському стилі, а в центрі укріпленої території розташована оборонна башта циліндричної форми. Північну частину Верхнього замку прикрашає романський палац, побудований в середині XIII століття. Уздовж західної стіни замку тягнеться палацовий комплекс, побудований в епоху пізньої готики і значно розширений і перебудований в епоху Ренесансу. Всі інші споруди були не настільки значущими, як вище перераховані будівлі, і вони розташовуються біля східної стіни замку. Гарячі тури в Європу з Києва за доступними цінами!

Серцем Спішського Граду вважається верхній замок, звідки можна споглядати всю велич оборонного комплексу і чудову реставраційну роботу. В саму старовинну частину замку - романський палац - можна дістатися, пройшовши вздовж анфілади переходів. З вікон верхнього палацу відкривається захоплюючий вид на руїни нижніх будівель.

З 1993 року Спішський замок входить до списку пам'яток всесвітньої архітектурної спадщини ЮНЕСКО. Зараз на території Спішського Граду відкрито Музей зброї та обладунків. Вельми цікаво в замку ведеться робота музею - тут немає екскурсоводів та доглядачів. Гостей замку зустрічають чарівниці, принцеси, звіздарі і лицарі. Усе прикрашено лицарської атрибутикою. Відвідування цього замку буде дуже цікавим і для дітей, оскільки у дворі Спішського Граду можна постійно побачити багато дітей шкільного віку, які сформувалися в окремі загони з лицарськими прапорами і з ентузіазмом і натхненням вивчають замок. А в нижній частині фортеці для них підготовлені спеціальні майданчики, на яких можна гратися і співати під наглядом справжніх «лицарів».

2.      БОЙНІЦЬКИЙ ЗАМОК

Найбільш відвідуваним, самим «туристичним» замком в Словаччині вважається Бойніцкий замок, який знаходиться в невеликому, але дуже затишному містечку Бойніце, що розташований в 183 км від столиці - Братислави. Поруч із замком перебувати також всесвітньо - відомий термальний курорт Бардєєвскі Купелі. Статистика говорить, що через ворота Бойніцького замку щорічно проходять близько 230 000 відвідувачів.

Перші споруди замку датуються ще IX століттям. Тоді це було традиційне укріплення з глини та дерева, не маючи такого лиску як зараз. Але з часом замок перебудовувався, і його зовнішні стіни були прибудовані до стіни, окремі елементи споруди стали вже кам'яними.

Бойніцький замок як і багато подібних споруд, за весь час свого існування кілька разів міняв своїх власників. Першим господарем Бойніцького замку був правитель всієї центральної і західної Словаччини Матуш Чак, який отримав цей замок від Угорського короля Вацлава III в 1302 році. У XV столітті замок перейшов у власність короля Матяша Корвіна Хуньяді, а після - відомомуроду Запольяі. У 1528 році одна з найбагатших сімей в Угорському королівстві - родина Турзо - придбала Бойніцкий замок. Завдяки родині Турзо класична оборонна фортеця була значно перебудована, і Бойніцкий замок перетворився в один з найкращих замків епохи ренесансу.

У 1646 році Бойніцкий замок перейшов у власність до відомого роду Палфі, який значно перетворив зовнішній і внутрішній вигляд Замку. Основна перебудова Бойніцькогозамку відбувалася з 1888 по 1909 рр.., іпов'язана вона була з особистим життям Яна Палфі. Він пристрасно полюбив дочку знаменитого в ті часи французького аристократа. Палфі зробив їй пропозицію. Дівчина відповіла згодою, але за умови, що Палфі переробить свій замок, тому що він не схожий на її рідний будинок. Палфі залучив найкращих архітекторів і майстрів для реставрації свого замку. У підсумку Бойніцький замок перебудували на романтичний французький манер. Але процес перебудови замку сильно затягнувся - пройшов 21 рік, за цей час дівчина вийшла заміж за іншого, а Ян Палфі до кінця днів залишився неодруженим.

У 1939 році спадкоємці Яна Палфі продали Замок разом з навколишніми землями і водолікульванею Яну Баті, власникові взуттєвого концерну «Batа». У 1945 році майно Бата конфіскував уряд Чехословаччини, а в Бойніцькому замку розташувалися різні державні установи. 9 травня 1945 в Замку сталася пожежа, який завдав йому значної шкоди. Але уряд Словаччини не залишивзамок у спустошенні і виділив величезні кошти для його реставрації.  А як вам автобусні тури до Європи все включено?

Сьогодні в Бойніцькомузамку знаходиться музей, в якому зберігається величезна кількість творів мистецтва епохи Середньовіччя. А в підвалі Бойніцького замку стоїть саркофаг з тілом графа Яна Палфі, з якого в кінці XX століття почала виділятися дивна рідина,щосильно налякала служителів Замку.

Бойніцкий замок - це популярне місце для зйомок казкових фільмів, для проведення лицарських турнірів, культурних фестивалів, екскурсій і весільних церемоній.

3.       ЧЕРВОНА ГІРКА

Замок Червона Гірка - це один з найбільш мальовничо розташованих замків в Словаччині. Фортеця знаходиться на високій вапнякової горі біля села Красногродское Подградьє , в оточенні мальовничих полів.

Замок «Червона гірка» заснований в XIII столітті сім'єю Маріаша, на початку XVI ст. він перейшов у власність роду Бабека, які частково реконструювали його. У середині XVI століття фортеця перейшла у володіння королівського двору. Тут на деякий час розмістилися замкові капітани і центр управління Гемерской жупи (місцевий адміністративний округ). З кінця XVI ст. і до 1940-х років ця фортеця була у власності знатного роду Андрашів, які були великими торговцями залізом у всій Європі, а деякі представники цього роду обіймали високі посади в міністерстві Угорщини. На початку ХХ ст. сім'я Андрашів заснувала в цьому замку Музей свого роду.

Червона Гірка складається з 2-х нижніх фортець і 1 верхнього замку. Найстаріша будівля в замку - це призматична башта, що стоїть на самійвершині пагорба. До неї ж примикає палац, побудований в XIV ст. в готичному стилі. У XVII столітті добудували ще одну оборонну стіну, що тягнеться з півдня і сходу. У 1812 році замок дуже сильно постраждав від пожежі. Після пожежі замок був відреставрований, і зараз в середньовічному палаці відкрито один з найбільших замків-музеїв в Словаччині - музей «Червона Гірка». Тут можна побачити затишні, дуже симпатичні внутрішні дворики, прекрасні експонати і інтер'єри 31 кімнати замку, свідчать про те, що сім'я Андраші жила тут душевно і добре.

Основні визначні пам'ятки замку «Червона Гірка» - колекція зброї, інтер'єр кухні замку, скляний саркофаг у місцевій каплиці з мумією дружини одного з господарів цього замку.

4.      КРЕМНИЦЬКА ФОРТЕЦЯ

Головною визначною пам'яткою середньовічного гірничопромислового міста Кремніца - є Кремницька фортеця, побудована в XIV столітті на плато посеред рудникової долини. Цю фортецю можна назвати прикладом міського замку.

Замок був побудований в якості оборонної споруди для парафіян костелу Святої Катерини. У Словаччина тури XV столітті багато споруд цієї фортеці були реконструйовані. Сьогоднішнім центром Кремницькогозамку є пізній костел Святої Катерини, який має високу оглядову вежу, звідки відкривається приголомшливий вид на місто та його околиці. З висоти цієї вежі кріпосні стіни здаються іграшковими. У костелі є старовинний орган, завдяки якому в літній час тут проводиться багато органних фестивалів. Подбереем для вас бюджетні тури в Європу.

У Кремницькому замку зараз відкрито Музей монет і медалей, сучасні копії яких можна придбати в сувенірних крамницях.

  

5.       ТРЕНЧАНСЬКИЙГРАД

Над містом Тренчин, на крутій скелі, височить Тренчанський Град. Вид цього замку - дивовижний і захоплюючий, його красу неможливо передати на фотографіях. Історія цього замку починається ще з епохи Римської імперії, про що свідчить напис на скелі, яку залишили римські солдати в 855 році.

Нинішній Тренчанський Град - це один з найбільших національних пам'яток культури Словаччини. У палаці Барборі і в Башті-гарматі регулярно проводяться різноманітні виставки та експозиції, а в палаці Людовіка розміщена постійно діюча виставка старої вогнепальної та холодної зброї XIII-XIX століть.

6.       ЗАМОК ЧЕРВОНИЙ КАМІНЬ

У 30 км від Братислави знаходиться ще одна архітектурна пам'ятка Словаччини - замок Червоний Камінь, історія якого почалася ще в далекому 1230 році. Не дивлячись на всі важкі випробування і війни, замку Червоний Камінь вдалося зберегтися і до наших днів. Це один з кращих зразків замків епохи Ренесансу.

Головною визначною пам'яткою замку Червоний Камінь є його гігантські підземні приміщення, унікальні за своєю архітектурою і розмірами. Раритетом замку Червоний Камінь вважається також старовинна аптека «Золотий орел», що побудована в XVIIстолітті і успішно функціонує вже протягом більш ніж 200 років. У замку також розташована дуже багата картинна галерея з портретами аристократів тих часів.

В інтер'єрі замку Червоний Камінь є також кілька тематичних експозицій Словацького національного музею, колекції картин, історичних меблів, фарфорових і керамічних виробів, фаянсу, східних килимів і зброї.

У замку регулярно проводяться міжнародні музичні фестивалі, різноманітні тематичні заходи - Ремісничі ярмарки, Лицарські ігри, Кавалерія Святого Губерта, Дитячий День, Фестиваль історичного фехтування. Словаччина гарячі тури підійдуть кожному шукачеві пригод.

 

7.       ОРАВСЬКИЙ ЗАМОК

Оравський замок - це головна туристична пам'ятка Оравського регіону в Словаччині. Ця дивовижна, приголомшлива архітектурна споруда великих майстрів середньовіччя розташувалася на висоті 112 м, на скелястому вапняковому кручі, практично по-вертикалі над річкою Орава.

Про цікаву і захоплюючу історію міста Орава і його замку можна багато дізнатися з експозиції Оравського музею, який є одним з найстаріших музеїв в країні.

Ці сім замків - це лише мала частина архітектурного надбання Словаччини. У ті далекі часи замки і фортеці були місцями значних соціальних потрясінь у Словаччині, які вплинули на долю багатьох поколінь країни.

Ласкаво просимо до Словаччини - тури Україна.

Друзі, нагадуємо, що є супер зручний спосіб стежити за вигідними пропозиціями та новинками - наш Telegram-канал! Підписуйтесь і отримуйте першими всі кращі пропозиції!