Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Знаєте, як називається найбільше прісноводне озеро в Україні? Ялпуга! І розкидало озеро свої берега в Одеській області, всього в парі кілометрів від сусідньої Молдови. Але не тільки природне озеро тягне відпочиваючих. На його березі пафосно розкинувся чудовий місто Болград, яке вабить туристів.

І місцевість тут дуже мальовнича – буяння зелені, ясне небо, свіже повітря. Природа тутешніх місць дійсно заворожує. До речі, назва Болград перекладається як «місто достатку». Місто має велику історію і масу цікавих пам'яток архітектури. Отже, туристу тут явно нудьгувати не доведеться.

Особливість Болграда

Це місто яскраве, колоритне і дивовижне. Місцеві жителі відрізняються особливою дружелюбністю і гостинністю, тому приїжджаючи сюди, відчуваєш себе як вдома.

Колись бессарабські степи, після заселення цієї території болгарами-переселенцями, стали родючою землею. Особливо розвинене в цих краях виноградарство. Красиві сади, квіти, поля. Все це в черговий раз доводить, що Болград недарма названий так.

Він дійсно рясніє – добром, працьовитістю і родючими землями. Тут відчувається самобутність і колорит. Атмосфера заповнена добродушністю і затишком.

Цінні пам'ятки Болграда

Крім насолоди пейзажами і автентичністю тутешнього краю, вам обов'язково варто приділити увагу пам'яткам архітектури. Одним з таких цінних об'єктів є Спасо-Преображенський собор (1820-1838 років). Виконано культову споруду в стилі класицизму і вона вражає своєю величчю.

Найціннішою пам'яткою Болграда є храм Св. Митрофана. Саме тут знаходиться мавзолей такої значної для місцевого населення людини І. Інзова. Завдяки йому болгари вирівняли свої права і знайшли новий будинок. Тому для них це не церква, де покоїться засновник їхнього міста. Кожен бажаючий може відвідати історичний музей і центр болгарської культури, а також прогулятися по мальовничому парку.Фінальним акордом в знайомстві з містом може стати екскурсія на виноробню Колоніст. Тут ви дізнаєтеся, скільки трепету, любові і праці, вкладають жителі в виноградники.

 

Вражаюча історія Болграда

Виникло місто в період після російсько-турецької війни на території Бессарабії. Активне переселення болгар, які бажали уникнути тиску турків, підштовхнули генерала І. Інзова, прийняти рішення про зведення міста біля озера.

Так і з'явився в 1821 році в історії місто Болград. День бессарабських болгар святкується 29 жовтня, адже саме в цей день ще в 1838 році був освячений храм. За весь час, територія входила до складу різних держав. І з 1940 року є частиною України.

07.12.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали