Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Що може бути цікавіше, ніж подорожувати? Знайомство з різними міста і селами наповнює нас чимось особливим, заряджає життям. Дає можливість познайомитися з новими людьми, відкрити для себе незвідані досі місця. Так чому б не поїхати в захоплюючу подорож в Козятин, де вас чекає маса всього цікавого?

Подаруйте собі незабутню поїздку в Козятин!

Здавалося б, що особливого в невеликому місті Вінницькій області, розташованому біля витоку річки Гуйви. Але ви сильно помиляєтеся, якщо так думаєте.

Атмосфера тутешніх місць з перших проникає в вас і захоплює в свої обійми. І ви зрозумієте це, як тільки опинитеся тут. Адже кожен населений зберігає свою історію, свої легенди і таємниці. Так чому б не зануритися в життя Козятина і не пройтися по його дорогах? Колись давно я (автор, який пише цей текст), вперше дізналася про це місто з вуст попутника, з яким ми їхали в одному поїзді з Одеси.

Тоді він сказав, що Козятин – це місце, в якому живе радість. І в той момент він був настільки переповнений щастям, що я залишилася в повному здивуванні: що ж там таке особливе, що радість переповнює цілий населений пункт. На жаль, так і не вдалося мені його відвідати, переконатися особисто в словах попутника, але чомусь мені здається, що він точно говорив правду!

Не пропустіть шанс познайомитися пам'ятками Козятина

Знаєте, що з перших хвилин вражає в цьому звичайному провінційному, на перший погляд, місті? Просто фантастичний вокзал! Так Так! Будівля вокзалу в цьому місті сміливо може змагатися з «братами» в мегаполісах. Не дарма ж цей вокзал вважався одним з найкращих у Російській імперії. Сама будівля виконана за проектом архітектора В. Куликовського у вигляді пароплава. Таке собі ноу-хау 1888-1889 років. Це не просто пам'ятка Козятина, а його візитна картка, адже місто є важливим залізничним вузлом.Особливе місце варто приділити інтер'єру ресторану вокзалу. Головне тримайте свої емоції при собі, коли побачите прекрасну багатоярусну кришталеву люстру. При її вигляді, аж дух захоплює і створюється враження, ніби ви перенеслися в бальний зал якогось палацу. Старовинні розписи, витончена ліпнина і різьблені лиштви прикрашають стіни і вхід вокзалу.

Ну і для повноти картини варто відвідати музей історії міста, який розташувався в стінах старовинної будівлі земської пошти. Залізничні ліхтарі, народний одяг, старовинні монети, листівки, медалі та колекція міщанської меблів, проведуть вас по самим цікавим періодів життя міста. А скільки цікавих архітектурних рішень минулих років можна зустріти, прогулявшись по центру міста.

 

Трохи історії Козятина

Як і будь-який інший населений пункт, місто пізнав світанки і занепаду. Найперші письмові згадки про поселення на місці нинішнього міста датуються 1734 роком. Засновником міста вважається меценат Мар'ян Васютинський.

Важливою подією в історії Козятина стало присвоєння статусу міста в 1874 році. Саме в цей час був затверджений перший план міста. На сьогоднішній день - це важливий залізничний вузол. Приїхав сюди одного разу, ви обов'язково захочете повернутися знову.

17.11.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали