Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Палац Марії Щербатової

Україна, Поділля, Вінницька, Немирів

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Всі чули про славне місто Немирів, Вінницької області. Однак мало хто знає, яка найцінніша пам'ятка знаходиться тут. Вишуканий і прекрасний палац графині Марії Григорівни Строгановой, внучки відомого графа Потоцького, дістався їй у спадок. До цього дня він вражає своїм витонченим видом в неокласичному архітектурному стилі.

Власниками міста Немирів були знатні родини – князі Святополк-Четвертинські, Збаразькі, Вишневецькі, а з 1699 року місто відійшло у володіння роду Потоцьких. Весь рід, в тому числі і графиня Марія Щербатова, зробили дуже багато для міста. Вони фінансували сиротинець, відкривали лікарні для жителів, школи і гімназії.

В цей час місто почало інтенсивно розвиватися – росла торгівля, розвивалося ремісництво. Ім'я графині в місті завжди шанувалося, адже вона активно займалася благодійністю. Її любили і поважали, називаючи мудрою і шляхетною. Саме під її заступництвом розширилася винокурня в місті.

Перша згадка про замок, який стояв на місці нинішньої садиби, датується 1737 роком, де проходив Немирівський конгрес. Останньою поміщицею Немирова і власницею садиби стала Марія Щербатова, в шлюбі Строганова, яка значно поліпшила маєток. Для цих цілей був запрошений чеський архітектор І. Стібрала, який і створив цей витвір.

Дивовижний палац і мальовничий парк-дендраріум є перлиною Немирова і сьогодні.  Закладена садиба була в 1885 році і зводився аж до 1917 року, поки в Жовтневої революції графиню не спіткала трагічна смерть. Архітектурний стиль неокласицизму відмінно відображається в деталях фасаду і будівлі в цілому: колонади, ганок, еркери, прогулянкові тераси. Навіть місце для під'їзду карет є. Сплячі леви прикрашають парковий фасад палацу. Сьогодні в стінах садиби розташовується санаторій, проте кожен бажаючий може насолодитися збереженим з тих часів інтер'єром, а також картинами колишньої господині, які прикрашають стіни. Центральну стіну холу прикрашає портрет самої графині.Особливу увагу привертає сад, площа якого сягає 85га. Це по праву можна назвати шедевром садово-паркового мистецтва. Тут налічується понад 160 видів представників флори. Серед них є акація, дуб, кілька видів сосен і ялин, кавове дерево, гінкго, бук і багато іншого. Прогулюючись по цьому райському куточку, немов нестися в ті прекрасні часи. Є в парку і дерево-символ. Був у графині син, якого вона дуже любила і одружився він на своїй коханій. Тоді Марія Щербатова захотіла знайти в чудовому саду дерево, яке б уособлювало їх. Цим деревом став дуб зі стовбуром, який ділився натроє. Один стовбур – син, інший – його дружина, а середній ствол уособлював графиню, яка завжди буде стояти на сторожі благополуччя молодої сім'ї. Посій день молодята міста приходять до чарівного дерева, яке, за переказами, допомагає зберегти міцний союз і любов.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали