
ціна квитка або екскурсії:
Всі чули про славне місто Немирів, Вінницької області. Однак мало хто знає, яка найцінніша пам'ятка знаходиться тут. Вишуканий і прекрасний палац графині Марії Григорівни Строгановой, внучки відомого графа Потоцького, дістався їй у спадок. До цього дня він вражає своїм витонченим видом в неокласичному архітектурному стилі.
Власниками міста Немирів були знатні родини – князі Святополк-Четвертинські, Збаразькі, Вишневецькі, а з 1699 року місто відійшло у володіння роду Потоцьких. Весь рід, в тому числі і графиня Марія Щербатова, зробили дуже багато для міста. Вони фінансували сиротинець, відкривали лікарні для жителів, школи і гімназії.
В цей час місто почало інтенсивно розвиватися – росла торгівля, розвивалося ремісництво. Ім'я графині в місті завжди шанувалося, адже вона активно займалася благодійністю. Її любили і поважали, називаючи мудрою і шляхетною. Саме під її заступництвом розширилася винокурня в місті.
Перша згадка про замок, який стояв на місці нинішньої садиби, датується 1737 роком, де проходив Немирівський конгрес. Останньою поміщицею Немирова і власницею садиби стала Марія Щербатова, в шлюбі Строганова, яка значно поліпшила маєток. Для цих цілей був запрошений чеський архітектор І. Стібрала, який і створив цей витвір.
Дивовижний палац і мальовничий парк-дендраріум є перлиною Немирова і сьогодні. Закладена садиба була в 1885 році і зводився аж до 1917 року, поки в Жовтневої революції графиню не спіткала трагічна смерть. Архітектурний стиль неокласицизму відмінно відображається в деталях фасаду і будівлі в цілому: колонади, ганок, еркери, прогулянкові тераси. Навіть місце для під'їзду карет є. Сплячі леви прикрашають парковий фасад палацу. Сьогодні в стінах садиби розташовується санаторій, проте кожен бажаючий може насолодитися збереженим з тих часів інтер'єром, а також картинами колишньої господині, які прикрашають стіни. Центральну стіну холу прикрашає портрет самої графині.
Особливу увагу привертає сад, площа якого сягає 85га. Це по праву можна назвати шедевром садово-паркового мистецтва. Тут налічується понад 160 видів представників флори. Серед них є акація, дуб, кілька видів сосен і ялин, кавове дерево, гінкго, бук і багато іншого. Прогулюючись по цьому райському куточку, немов нестися в ті прекрасні часи. Є в парку і дерево-символ. Був у графині син, якого вона дуже любила і одружився він на своїй коханій. Тоді Марія Щербатова захотіла знайти в чудовому саду дерево, яке б уособлювало їх. Цим деревом став дуб зі стовбуром, який ділився натроє. Один стовбур – син, інший – його дружина, а середній ствол уособлював графиню, яка завжди буде стояти на сторожі благополуччя молодої сім'ї. Посій день молодята міста приходять до чарівного дерева, яке, за переказами, допомагає зберегти міцний союз і любов.