Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Ставка Гітлера

Україна, Поділля, Вінницька

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Залишки залізобетонних споруд ставки Гітлера "Вервольф" (Wehrwolf - перевертень, озброєний вовк) часів Другої світової війни.

Секретний комплекс штабу верховного головнокомандуючого збройними силами Німеччини споруджений в 1941-42 рр. в лісовому гаю біля c. Стрижавка під Вінницею. Комплекс налічував близько 20 дерев'яних будиночків і 3 наземних залізобетонних бункера. У центральній зоні були розташовані головні будівлі: приміщення Гестапо, вузол зв'язку, їдальня для вищого начальства і офіцерів, чайний будиночок, 12 житлових будинків для генералів і вищих офіцерів штабу, а також будиночок Гітлера, який відвідував ставку "Вервольф" в 1942 і 1943 рр .

На будівництві комплексу загинули тисячі військовополонених з різних країн (у траси в Стрижавці встановлено пам'ятник). Весною 1944 р бункери були підірвані відступаючими гітлерівськими військами. Збереглися вражаючі уламки залізобетону многометровой товщини, розкидані вибухами по лісі, а також басейн (пожежний резервуар). За непідтвердженими даними, могли зберегтися підземні приміщення (за легендою, до 7 рівнів). У 2011 році на території "Вервольфу" був відкритий історико-меморіальний комплекс пам'яті жертв фашизму, співробітники якого проводять екскурсії (є аудіогіди). Поруч, на території пансіонату "Ластівка", працює виставка військової техніки та зброї часів Другої світової війни.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали