Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

20 грн.

На території сучасної України зберіглася дуже велика кількість замків, палаців і садиб з різних періодів історії. Кожен з них несе певну цінність і розповідає про події і людей, що жили в той чи інший період. Перебуваючи в таких місцях, виникає стійке відчуття подорожі в часі. Тільки від однієї думки про це захоплює дух. Один з таких палаців гордовито розкинувся у Вінницькій області, в селі Стара Прилука.

Старовинне село згадується ще в 1146 році. У той час належало воно князю Володимиру. Мальовничість місцевого пейзажу і довга історія давно привертають в це село туристів і відпочиваючих.

Особливо цікаві такі пам'ятки, як Покровська церква 1900-1910 років і палац Мерінга, який радує нас і сьогодні своїм зовнішнім виглядом.

Дана садиба була перебудована Сергієм Мерингом, сином великого і заслуженого лікаря Ф. Мерінга. Ця будівля була побудована в 18 столітті, коли дані землі належали магнатам Варшіцкім.

Завдяки Мерінгу, скромні стіни перетворилися в розкішний палац, який привертає увагу кожного туриста. Архітектура садиби в стилі необароко вражає і дозволяє милуватися кожною деталлю годинами, не помічаючи, як пролітає час.

Опис маєтку 1925 року розповідає про 43 кімнати «цінної архітектури» і це абсолютно точно підмічено. Адже кожне приміщення палацу – справжній шедевр. Тут ідеально поєднуються різні відмінні риси архітектури різних періодів – з 18 століття і до 1906 року, коли була проведена остання реставрація.

Не дарма, садибу Мерінга порівнюють з Маріїнським палацом. Тут дійсно вражають елементи декору, оздоблення, витончена ліпнина і арочні вікна, які як не можна краще підкреслюють витонченість будівлі. У самому приміщенні, а особливо в вестибюлі палацу, явно простежується мавританський стиль.Його відмінними рисами є підковоподібні арки, колони і обробка стін майолікою, яка рідко зустрічалася в той час. В окремих приміщеннях будинку ще залишилися стелі з найцінніших порід червоного дерева, що додає інтер'єру особливу значущість і благородності.

На відміну від багатьох замків і садиб, в яких розміщуються музеї і бібліотеки, в будівлі цього палацу з 1958 року, а точніше в його частині, розміщується школа інтернат.

Побачити палац Мерінга варто кожному, хто хоче отримати естетичне задоволення. Сучасна архітектура далека від тієї витонченості, витонченості і помірною розкоші, яка передана в стилі садиби.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали