Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Переяслав-Хмельницький

Полісся, Київська

Як іноді хочеться відпочити від звичних міських пейзажів, насолодитися багатством культурних міст нашої країни. Недалеко від столиці знаходиться невелике, але дуже цікаве містечко, яке викликає величезний інтерес у туристів. Це прекрасний Переяслав-Хмельницький! Тут вас чекає знайомство з дивовижними пам'ятками культури. Давайте ж відправимося найцікавішими місцями міста, яких тут більш ніж достатньо, щоб добре провести не один день.

Місто-музей Переяслав-Хмельницький

Розташувалося це затишне і гостинне містечко в Київській області. Одне з найстаріших міст Русі, місто найцікавіших музеїв і старовинних церков.

Тут прекрасна природа, гостинні жителі і маса цікавого для тих, хто цікавиться історією та культурою рідного краю. Це місто славиться своїми відомими жителями: Т. Г. Шевченко, гетьман Хмельницький, Г. С. Сковорода та інші.

Сьогодні це не просто цікавий населений пункт. Переяслав-Хмельницькому присвоєно звання місто-музей. І це зовсім не дивно. Адже на території всього в 32кв.км. знаходиться цілих 27 музеїв! Це ж просто унікальна концентрація цікавих і рідкісних експозицій в одному населеному пункті.

Музейні пам'ятки Переяслав-Хмельницького і не тільки!

Зрозуміло навіть дитині, що приїхати в це місто і не прогулятися по його музеям, було б просто марною тратою часу. Найяскравішою домінантою серед всіх музеїв, є скансен народної архітектури та побуту Середньої Наддрепрянщіни. Унікальність цього музею під відритим небом не викликає сумніву. Тут представлені не тільки звичні для таких комплексів сільські хати, зразки житла Київської Русі, а й цілих 5 старовинних храмів і найбільша колекція вітряків. Весь комплекс займає близько 30га землі.Крім того, на території скансену розташувалися тематичні музеї, присвячені старовинним українським обрядам, історії православної церкви, рослинам цього краю, космосу. Є навіть музеї «поштова станція» та хліба. Відвідавши кожен з них, ви відкриєте для себе багато нового і цікавого.

 

Поповнюють пам'ятки Переяслав-Хмельницького і інші музеї міста: Трипільської культури, архітектури Переяслава, козацької слави, музей «Заповіту», присвячений життю і творчості Тараса Шевченка, а також пам'ятний музей Григорія Савича Сковороди. І це лише невелика частина культурної спадщини цього дивного міста.

Кілька фактів з історії Переяслав-Хмельницького

Перші згадки про місто Переяслав були знайдені в договорі князя Олега ще за 907 рік, хоча є думка, що це було дописано пізніше, так як виник він насправді трохи пізніше. Але достеменно відомо, то вже з другої половини XI століття місто було столицею однойменного князівства.

Саме тут відбулася рада козаків в 1654 році скликана Богданом Хмельницьким більш відома як Переяславська рада. А з 1943 року місто стало відоме в історії, як Переяслав-Хмельницький. Сьогодні це дуже цікавий і популярний туристичний об'єкт, в якому кожен знайде для себе щось нове і пізнавальне.

18.05.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали