Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Переяслав-Хмельницький

Україна, Полісся, Київська

Як іноді хочеться відпочити від звичних міських пейзажів, насолодитися багатством культурних міст нашої країни. Недалеко від столиці знаходиться невелике, але дуже цікаве містечко, яке викликає величезний інтерес у туристів. Це прекрасний Переяслав-Хмельницький! Тут вас чекає знайомство з дивовижними пам'ятками культури. Давайте ж відправимося найцікавішими місцями міста, яких тут більш ніж достатньо, щоб добре провести не один день.

Місто-музей Переяслав-Хмельницький

Розташувалося це затишне і гостинне містечко в Київській області. Одне з найстаріших міст Русі, місто найцікавіших музеїв і старовинних церков.

Тут прекрасна природа, гостинні жителі і маса цікавого для тих, хто цікавиться історією та культурою рідного краю. Це місто славиться своїми відомими жителями: Т. Г. Шевченко, гетьман Хмельницький, Г. С. Сковорода та інші.

Сьогодні це не просто цікавий населений пункт. Переяслав-Хмельницькому присвоєно звання місто-музей. І це зовсім не дивно. Адже на території всього в 32кв.км. знаходиться цілих 27 музеїв! Це ж просто унікальна концентрація цікавих і рідкісних експозицій в одному населеному пункті.

Музейні пам'ятки Переяслав-Хмельницького і не тільки!

Зрозуміло навіть дитині, що приїхати в це місто і не прогулятися по його музеям, було б просто марною тратою часу. Найяскравішою домінантою серед всіх музеїв, є скансен народної архітектури та побуту Середньої Наддрепрянщіни. Унікальність цього музею під відритим небом не викликає сумніву. Тут представлені не тільки звичні для таких комплексів сільські хати, зразки житла Київської Русі, а й цілих 5 старовинних храмів і найбільша колекція вітряків. Весь комплекс займає близько 30га землі.Крім того, на території скансену розташувалися тематичні музеї, присвячені старовинним українським обрядам, історії православної церкви, рослинам цього краю, космосу. Є навіть музеї «поштова станція» та хліба. Відвідавши кожен з них, ви відкриєте для себе багато нового і цікавого.

 

Поповнюють пам'ятки Переяслав-Хмельницького і інші музеї міста: Трипільської культури, архітектури Переяслава, козацької слави, музей «Заповіту», присвячений життю і творчості Тараса Шевченка, а також пам'ятний музей Григорія Савича Сковороди. І це лише невелика частина культурної спадщини цього дивного міста.

Кілька фактів з історії Переяслав-Хмельницького

Перші згадки про місто Переяслав були знайдені в договорі князя Олега ще за 907 рік, хоча є думка, що це було дописано пізніше, так як виник він насправді трохи пізніше. Але достеменно відомо, то вже з другої половини XI століття місто було столицею однойменного князівства.

Саме тут відбулася рада козаків в 1654 році скликана Богданом Хмельницьким більш відома як Переяславська рада. А з 1943 року місто стало відоме в історії, як Переяслав-Хмельницький. Сьогодні це дуже цікавий і популярний туристичний об'єкт, в якому кожен знайде для себе щось нове і пізнавальне.

18.05.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали