Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Напевно, ніщо так не приваблює людей, як загадки і легенди. Таємничі руїни, таємні ходи, замки з привидами. І пристрасть до всього надприродного є у кожного в тій чи іншій мірі. Хіба в дитинстві не цікаво було викликати пікову даму, духу або поворожити на судженого? У дорослому віці таємниці манять ще більше. Всі, кого тягне історія, легенди і коридори, просочені духами минулого, обов'язково варто включити в свій туристичний маршрут село Тараканів. Якщо, звичайно, не боїтеся привидів...

Тараканів – фото 1

Захоплююча поїздка в Тараканів

Невелике, особливо не відрізняючеся село від звичних для Рівненської області, дуже цікаве для туристів. Звичайно ж, природа цих місць вражає. Чисте повітря, неосяжне небо, яскраві зірки, буйна зелень. Але далеко не це стало туристичним об'єктом. Руїни Нової Дубенської фортеці давно привертають увагу вчених, археологів і навіть езотериків.

У вас також є можливість здійснити захоплюючу прогулянку по тунелю довжиною в 100 метрів. Досить відправитися в село Тараканів, неподалік від міста Дубно. Якщо під час знайомства з фортом ви відчуєте холодок по спині, не поспішайте все пояснювати протягом. Можливо це один із привидів слідує за вами?

Таємничі пам'ятки Тараканова

Тараканівський форт знаходиться в мальовничій місцевості над річкою Іквою. Пагорб, вкритий лісом, тільки додає таємничості і без того оповиту легендами фортецю.

Дана фортифікаційна споруда була побудована з метою захисту залізничної лінії в 1890 році. У будівництві фортеці використовувалися новітні на той час будматеріали – бетон і цегла. Форт мав виконувати оборонну функцію, для чого був оточений валами. Однак доля розпорядилася інакше. Під час Брусиловського прориву на території форту загинуло близько 200 австрійських солдатів, які були тут же і поховані. Кажуть, що їх духи і донині блукають в стінах фортеці. «Місто привидів» так називають місцеві цю пам'ятку Тараканова. Є думка, що за прихованими ходами є таємні кімнати, і що знаходиться в них – невідомо. Інтерес викликає унікальна система підземних ходів форту.Інше застосування спорудження так і не знайшлося, точніше якось не склалося. Може привиди не хочуть? Після прогулянки по фортеці, можете відвідати Шевченківський джерело. Кажуть, що з цього колодязя тамував спрагу сам український Кобзар.

Історія села Тараканів

На жаль, інформації про село практично немає. Всі події пов'язані безпосередньо з долею Нової Дубенської фортеці. Однак відомо, що датою заснування села є 1488 рік. Тоді це була лише садиба, яку зруйнували татарські війська, під час набігу на Дубно.

 

Відродилося село на нинішньому місці, недалеко від річки Ікви, на трасі Рівне-Львів, на початку XVI століття. З тих пір почалася історія Тараканова, як села. Повний загадок, легенд і гостинних мешканців. З мальовничою природою та чистим повітрям.

14.02.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали