Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Таракановский форт

Україна, Волинь Тараканів

ціна квитка або екскурсії:

100 грн.

Архітектурна спадщина України минулих років досить велика. Чого тільки варті старовинні замки та фортеці. І чим далі корінням сивої давнини йде їх історія, тим загадковіше і таємничіші легенди, пов'язані з їхнім походженням і існуванням. Одним з таких об'єктів є Тараканівський форт, він же «Місто привидів» або Дубенський форт!

Зовнішній вигляд будівлі не відповідає стандартному поняттю про замок або фортецю. Вона більше нагадує найпотужніше спорудження, що виконувало в минулі часи оборонну функцію. Форт був зведений під містом Дубно в 1890 році з метою захисту важливого стратегічного об'єкта того часу – залізничної лінії Львів-Київ.

Архітектурний план фортеці виконаний у формі ромба, а його боку близько 240 метрів. Матеріали, які використовувалися для будівництва – цегла і бетон, який був новинкою для того часу. У самому центрі форту знаходиться двоповерхова будівля казарми. Для більшої неприступності, фортеця оточена валами і ровами.

До наших днів у відмінному стані зберігся 100-метровий кам'яний тунель. Загадкою залишається те, що ховається за замурованими і заваленими ходами і лазівками, які так і залишаються недоступними на сьогодні. По периметру фортеці розташовано близько 105 казематів, кожен з яких споруджували і використовували виключно за призначенням.

Особливо привертає увагу унікальна на той час система підземних ходів в Тараканівському форті. Сумною була історія Дубенського форту. Уже в 1915 році, перші випробування спіткали фортеці. Однак російські війська відійшли і залишили цитадель без бою. Переворотним моментом для форту став Брусиловський прорив. Влітку 1916 року в стінах твердині загинуло близько 200 австрійських солдатів. Тут же вони і поховані. Можливо саме з цієї причини, фортецю називають Місто Привидів. Адже місцеві жителі стверджують, що чули сторонні звуки, кроки, постріли і навіть бачили справжніх привидів.Подальша доля фортеці також не радує. Спроби використовувати каземати під склади не увінчалися успіхом через велику вологість. Тому така велика оборонна споруда з часом перетворилося на нікому не потрібну. Однак один зовнішній вигляд і місцеві пейзажі дійсно вражають. Ну а гостроти надає таємничість і загадковість цих місць. Хіба можна упустити можливість і не прогулятися по таємничому тунелю, прислухатися до звуків, які наганяють жах? Кожна пам'ятка України заслуговує на те, щоб їй захоплювалися!

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали