Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Новий музей Акрополя в Афінах

Греція, Аттика Афіни

ціна квитка або екскурсії:

160 грн.

Звертаємо вашу увагу, що в 2009 році в Афінах біля Акрополя було відкрито новий ультрасучасний Музей Історії Акрополя. Обов'язково рекоменуємо любителям історії відвідати чудовий музей протягом відпочинку в Греції. Довго цей проект виношувася грецькими народом без реалізації але спільними зусиллями швейцарських та грецьких спеціалістів нарешті відкрив свої двері відвідувачам. Колекція музею датується різними періодами багатовікової історії Греції. Кожен зал музею має унікальну тему та задачу. Всі експонати дуже вдало та зручно розташовані  для огладу. 

Ідея створення музею Акрополя не залишала греків ще з 1833 коли турецькі окупанти повністю залишили грецькі территорії. Масса реліквій та експонатів потребували догляду а аккуратного утримання. Перший музей Акрополя було закладено у 1865 році, він дуже швидко наповнівся експонатами. Нажаль дуже швидко музею стало бракувати місця. Проїснував він до 2006 року. У 1976 році тодішній уряд запустив конкурс проектів для нового музею Акрополя. Багато було різних ідей але боротьба за найвдаліший проект не вщухала. Лише у 200щ році проект нового музею було затверджено. А вже в 2009 відбулося його урочисте відкриття.

Новий музей Акрополя став поруч з найсучаснішими музеями світу і в десятки разів перевищує площу попереднього музею. Побудувавши новий музей греки почали активні переговори з англічанами про повернення вкрадених з Акрополя цінностей, а саме мармурні статуї Парфенону та інші цінности, що на сьогодні знаходиться в Британському музеї.

Вдале нове планування музею грецького Акрополя дає можливість не відчувати товпи людей і спокійно ознайомитись з експозіціями. На сьогодні тут є як постійні експозиції так і тимчасові.

Нижній рівень займає Галерея схилів Акрополя. Тут можна під скляною підлогою побачити всі деталі верення розкопок, артефакти та маштаб. тут чудово видно стародавні грецькі будинки, вулички та кринички. Трохи вище - на другому поверсі, ніби підіймаючись по схилу ви попадете в архаїчний період історії Греції. На цьому поверсі ви побачите артефакти розквіту античної Греції. Серед них унікальний експонат – оригінали каріатид, що в свій час прикрашали Акропольський Ерехтейон, фрагменти храму богині Ніки, пропілеї та статуя вершника.

Третій поверх присвячений чудовій галереї Парфенону. Я б сказала що це головна експозиція музею, в ній представлено сотні артефактів Парфенону. Меморіаль плити з написами, величезна кількість фриз, скульптур, як копій так і оригіналів. Відрізнити їх доволі просто - копії зазвичай світліші по кольору ніж оригінали. На завершення чудова експозіція героїчного періоду Римської та Еллінського періодів - бюсти философів та героїв, боги, царі, містичні персонажі та навіть прості громадяни.

Дуже людяний музей для відвідувачів: є лавки щоб присісти, є туалети й декілька кафе для швидкого перекусу, є зручності для інвалідів та людей похилого віку. Сувенірний магазін та книгарня. Інколи тут проводять лекції та майстер класи. Навчальні історичні курси та кінопокази. На другому поверсі музею знаходиться просто шикарний рестран з видом на Акрополь. Ресторан пропонує страви грецької кухні. Доречі в меню враховано особливості всіх регіонів Греції. 

Офіційний сайт музею Акрополя http://www.theacropolismuseum.gr/, тут можна і забронювати квітки. Закритий музей: 1 січня, неділя на паску та наступний за нею понеділок, 1 травня, 25 та 26 грудня. Дні відкритих дверей у музею: 25 березня, 18 травня (міжнародний день музеїв) та 28 жовтня. Безкоштовно дозволяется відвідувати музей наступним категоріям осіб (з посвідченням):

 • Депутати Грецького парламенту
 • Молоді люди до 18 років, громадяни ЕС
 • Дітям до 5 років
 • Студенти країн ЕС
 • Військовослужбовці
 • Працівники Міністерства Культури
 • Гідам та журналістам
 • Інвалідам та їх супроводжуючим
 • Викладачам археології
 • Безробітним, що стоять на біржі праці та інші категорії

Вартість вхідного квитка 5 евро, Пільговикам - 3 евро

Пільговики:

 • Студенти на країн ЕС
 • Особам до 18 років не громадянам ЕС
 • Особам старше 65 років не громадянам ЕС

Тури в Грецію, Тур в Грецію, Екскурсія по Афінам, Екскурсії в Греції, Відпочинок в Греції, Відпочинок в Аттиці, Поїздки до Греції

25.11.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали