Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Долина нарцисів

Закарпаття, Закарпатська, Хуст

ціна квитка або екскурсії:

25 грн.

Жив на світі юнак, такий прекрасний, що закохувалися в нього всі, без розбору. Але, ці почуття не були взаємні. А звали цього юнака Нарцис. Одного разу, під час полювання, побачивши своє відображення в річці, Нарцис закохався в нього. І так і не зміг від нього відірватися. Так і загинув він, а на місці його смерті зійшли чудові дари флори – нарциси. Ось і в Україні є таке місце, де повно нарцисів. І манить це поле людей зі всієї округи, насолодитися казковою красою цих тендітних рослин.

Жив на світі юнак, такий прекрасний, що закохувалися в нього всі, без розбору. Але, ці почуття не були взаємні. А звали цього юнака Нарцис. Одного разу, під час полювання, побачивши своє відображення в річці, Нарцис закохався в нього.

І так і не зміг від нього відірватися. Так і загинув він, а на місці його смерті зійшли чудові дари флори – нарциси. Ось і в Україні є таке місце, де повно нарцисів. І манить це поле людей зі всієї округи, насолодитися казковою красою цих тендітних рослин.

Найбільше в Європі природне насадження нарциса вузьколистого розташувалося в селі Кіреші, на Закарпатті. Так як цей вид квітів – гірська рослина, незвичайним виявилося те, що тут він росте на рівнині. Тому, було проведено дослідження, які показали, що виникнення долини пов'язане з періодом льодовиків. Коли лід відколовся, він сповз на рівнинну місцевість. І коли він розтанув, засіяв всю землю навколо цибулинами цього дивного рослини.

З давніх часів Долина нарцисів була заповідною зоною. Тут росло безліч цінних лікарських трав. На жаль, за часів радянської влади, в селищі Кіреші вважали важливіше сільське господарство, а не збереження дивовижного куточка природи. Тому, через варварської діяльності загинуло понад 50га квітів. У нинішній час, Карпатський біосферний заповідник взяв Долину нарцисів під свою опіку. Площа нарцисів, біля річки Хустець, займає 257га.

Це неповторне місце оточене шлейфом легенд і переказів, хоча, хто знає, може це і правда ... За однією з них, саме річка Хустець і є той водойму, в якому міфічний юнак Нарцис побачив своє зображення. І в результаті чого землі вкрилися білим килимом з невеликих квітів.

 

Друга легенда більш колоритна. У замку, неподалік, жив дворянин. І була у нього дочка – красуня. У день її повноліття в палаці зібралося безліч гостей з подарунками. Привітати дівчину захотів і місцевий гончар. Він створив незвичайну вазу, прикрашену нарцисами. І треба ж було такому статися, молоді люди закохалися один в одного. Вони почали, потайки від князя зустрічатися в урочищі Кіреші. Але батько дізнався про це. Розлючений, він схопив вазу, і кинув її з гори в долину. Ваза розбилася на сотні тисяч осколків. А вранці, з першими променями сонця, жителі побачили, що все поле засіяне білими нарцисами.
Не пропустіть можливість побачити це біле пишність. Нарциси зацвітають раз в році, і в цей раз вони розквітнуть саме для вас.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали