Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

25 грн.

Жив на світі юнак, такий прекрасний, що закохувалися в нього всі, без розбору. Але, ці почуття не були взаємні. А звали цього юнака Нарцис. Одного разу, під час полювання, побачивши своє відображення в річці, Нарцис закохався в нього. І так і не зміг від нього відірватися. Так і загинув він, а на місці його смерті зійшли чудові дари флори – нарциси. Ось і в Україні є таке місце, де повно нарцисів. І манить це поле людей зі всієї округи, насолодитися казковою красою цих тендітних рослин.

Жив на світі юнак, такий прекрасний, що закохувалися в нього всі, без розбору. Але, ці почуття не були взаємні. А звали цього юнака Нарцис. Одного разу, під час полювання, побачивши своє відображення в річці, Нарцис закохався в нього.

І так і не зміг від нього відірватися. Так і загинув він, а на місці його смерті зійшли чудові дари флори – нарциси. Ось і в Україні є таке місце, де повно нарцисів. І манить це поле людей зі всієї округи, насолодитися казковою красою цих тендітних рослин.

Найбільше в Європі природне насадження нарциса вузьколистого розташувалося в селі Кіреші, на Закарпатті. Так як цей вид квітів – гірська рослина, незвичайним виявилося те, що тут він росте на рівнині. Тому, було проведено дослідження, які показали, що виникнення долини пов'язане з періодом льодовиків. Коли лід відколовся, він сповз на рівнинну місцевість. І коли він розтанув, засіяв всю землю навколо цибулинами цього дивного рослини.

З давніх часів Долина нарцисів була заповідною зоною. Тут росло безліч цінних лікарських трав. На жаль, за часів радянської влади, в селищі Кіреші вважали важливіше сільське господарство, а не збереження дивовижного куточка природи. Тому, через варварської діяльності загинуло понад 50га квітів. У нинішній час, Карпатський біосферний заповідник взяв Долину нарцисів під свою опіку. Площа нарцисів, біля річки Хустець, займає 257га.

Це неповторне місце оточене шлейфом легенд і переказів, хоча, хто знає, може це і правда ... За однією з них, саме річка Хустець і є той водойму, в якому міфічний юнак Нарцис побачив своє зображення. І в результаті чого землі вкрилися білим килимом з невеликих квітів.

 

Друга легенда більш колоритна. У замку, неподалік, жив дворянин. І була у нього дочка – красуня. У день її повноліття в палаці зібралося безліч гостей з подарунками. Привітати дівчину захотів і місцевий гончар. Він створив незвичайну вазу, прикрашену нарцисами. І треба ж було такому статися, молоді люди закохалися один в одного. Вони почали, потайки від князя зустрічатися в урочищі Кіреші. Але батько дізнався про це. Розлючений, він схопив вазу, і кинув її з гори в долину. Ваза розбилася на сотні тисяч осколків. А вранці, з першими променями сонця, жителі побачили, що все поле засіяне білими нарцисами.
Не пропустіть можливість побачити це біле пишність. Нарциси зацвітають раз в році, і в цей раз вони розквітнуть саме для вас.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали