Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Дрогобицька ратуша

Україна, Галичина, Львівська, Дрогобич

ціна квитка або екскурсії:

10 грн.

Міська ратуша в Дрогобичі - адміністративна будівля, в якій на сьогоднішній день перебуває Дрогобицька міська рада.

Історія ратуші

Ратуша в Дрогобичі має дуже багату історію. В середині XIV століття місто разом з землями Східної Галичини потрапило під владу Польщі.

Поступово воно все більше розвивався, в основному завдяки дуже розвиненому солеварінню. Господарство міцніло, кількість населення росла, і в 1422 році місто отримало магдебурзьке право, яке трохи пізніше, в 1460 році, підтвердив король Казимир IV.

Виникла необхідність в міській раді, і для її розміщення була побудована ратуша. Перша ратуша (стара) була побудована з дерева, нову ж зробили більш добротно - з цегли, на три поверхи, заввишки близько 45 метрів.

Стара дерев'яна ратуша мала три поверхи. На самому верху, в невеликому приміщенні жив трубач, чиїм обов'язком було стежити, чи немає нападу на місто або пожежі, і сповіщати про це жителів.

На другому поверсі засідали депутати і бургомістр, тут же розміщувалися міський архів, скарбниця і казна. На першому поверсі розташовувалася канцелярія, кімнати писаря і війта.

На жаль, до нашого часу стара ратуша трохи не дотягнула - через сильну тріщину, що пройшла по стіні будівлі, ратушу в 1829 році розібрали, і натомість побудували нову, за Віденським проектом.

Сучасна ратуша

Будівля сучасної Дрогобицької ратуші була побудована в 20 роках XX століття. Частина старої ратуші була розібрана і добудована згідно з новим проектом, а над уцілілою частиною будівлі надбудували ще один, третій поверх. Архітектором нової ратуші став Мар'ян Нікодемович.

Нова ратуша цегляна, триповерхова, з вежею. У центрі ратуші є маленький внутрішній дворик, з усіх боків оточений стінами.

У самій будівлі є великий мармуровий зал, призначений для засідань Дрогобицької міської ради. До приходу радянської влади фасад будівлі прикрашали скульптури грифонів, але їх демонтували. Вже за часів незалежності зношений фасад будівлі був відреставрований.

Піднявшись по сходах на вежу ратуші, можна побачити перед собою все місто. На жаль, на сьогоднішній день гостей в вежу не пускають, так як вона не пристосована до надзвичайних ситуацій, проте кілька пробних екскурсій все ж було в 2010 році - в день Фестивалю «Інше місто» і в день туризму.

Ще одна унікальна пам'ятка, яку можна побачити по дорозі на вежу - годинник. Він примітний тим, що його циферблати розташовані чітко по сторонах світу, а розташований в куполі башти дзвін відбиває кожну годину і п'ятнадцять хвилин.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали