Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ФРОЛІВСЬКИЙ МОНАСТИР

Україна Київ

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Фролівський монастир (інша назва – Флорівський монастир) вважається одним із найдавніших жіночих монастирів Києва. Він розташований на території Подолу. Обитель було названо на честь Флора і Лавравідомих святих. На сьогоднішній день споруду офіційно називають Свято-ВознесенськимФлорівським (Фролівським) жіночим монастирем. Західний бік території монастиря сполучається із Замковою горою, де раніше був розташований цвинтар.

Першою письмовою згадкою про монастир вважають запис у одній із грамот короля Сигізмунда ІІ Августа, датованій 1566 роком. В часи польського панування монастир залишався православним. В XVII—XVIII ст.. монастир прийняв таких нових ігумень, як княгиня Шаховська, графиня Апраксина та  князівна Катерина Милославська. В свій час послушницею монастиря стала й Наталія Долгорукова. Відома серед православних християн книга «Благоговейные христианские размышления»була написана ігуменею Фролівського монастиря Смарагдою. Тут також було пострижено в ігумені Олександру Мельгунову, яка заснувала Серафимо-Дивіївський монастир.

Ігумені монастиря залишили слід в історії завдяки своїм благодійним та освітнім справам наприкінці XIXст. В цей час на території монастиря діяла лікарня для бідняків та школа.
У 1710 році Фролівський монастир був об’єднанийіз Вознесенським монастирем, який на той час перевелиз Печерська. Причиною таких змін стало те, що на території колишнього монастиря була зведена Стара Печерська фортеця. Під час 1722–32 років було збудовано Вознесенську церкву — величну споруду, яка досі продовжує дивувати киян та гостей міста своєю архітектурою.

Фролівський монастир відомий тим, що після пожежі у 1811 році відновлювальними роботами керував знаменитий  архітектектор А. Меленський. Його споруди справді вражають. Вони – одна з причин, через які варто відвідати цей монастир. На його території знаходиться Воскресенська церква, збудована в класичному стилі у 1824 році. Споруда являє собою круглу ротонду, фасад якої прикрашений колонадами. Тут також знаходиться дзвіниця, яку побудували в 1740 році і перебудували в 1824. Це прямокутна споруда з трьома ярусами, на першому з яких знаходиться проїзд, на другому – двоколонний тосканський портик, на третьому – купол, розміщений на барабані із високим шпилем.  Також вартий уваги будинок ігумені, що являє собою невелику прямокутну будівлю, вхід до якої прикрашає двоколонний іонічний портиком. Будинок зведений у 1822 році.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали