Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Храмовий комплекс Буки (Сквира)

Україна, Полісся, Київська, Сквира

ціна квитка або екскурсії:

40 грн.

Приблизно в 120 кілометрах від столиці є дивовижне, і надзвичайно красиве місце, де можна чудово відпочити - Ландшафтний парк Буки. Звідки ж узявся в маленькому селі, число жителів якого не перевищує шести сотень жителів, парк і храмовий комплекс?

У це важко повірити, але ще недавно на місці всієї цієї краси було звичайне громадське звалище, з якого під час створення парку було вивезено понад півтори тисячі вантажівок зі сміттям.

Зайнявся очищенням місцевості місцевий підприємець Іван Суслов, який в 1996 році вирішив, що негоже пропадати такій землі, і захотів створити тут місце, в якому могли б як духовно, так і фізично розвиватися діти.

Варто відзначити, що думав він не тільки про своїх дітей - він взяв під опіку 24 сиріт з притулку, і поруч з парком побудував для них цілий будинок, який отримав назву «Центр розвитку дітей - 7».

Територія парку займає 2,7 гектара землі, і сьогодні там, де раніше височіли тільки гори сміття, стоїть храм святого Євгенія, є безліч містків і фонтанів, власний невеликий зоопарк і безліч інших цікавих споруд.

Тут же розташована і садиба самого Суслова, причому вона настільки гармонійно вливається в загальний пейзаж, що з часом сімейство Суслових здалося, і почало пускати туристів і в свій будинок, але тільки у вихідні дні.

Що подивитися в храмовому комплексі Буки?

Територія парку. Вхід на територію парку безкоштовний, платити необхідно тільки за послуги екскурсовода.

Відвідувачі в першу чергу бачать великий фонтан, добре знайомий корінним киянам, адже саме він більше двох десятиліть був прикрасою Майдану Незалежності, а після реконструкції останнього був перевезений сюди.

 

Навколо фонтану багато затишних кам'яних лавок для відпочинку, а в самому парку багато цікавих і дуже оригінальних скульптурних композицій. Так, на березі річки можна подивитися на три великі жаби, що символізують достаток, є тут і знаменитий дуб з поеми Пушкіна, той самий, з русалкою і котом, і пам'ятник улюбленому письменникові Суслова - Максиму Горькому.

Храмовий комплекс. Тут туристи можуть відвідати церкву святого Євгенія і дзвіницю Данила. Храм хоч і невеликий, але дуже мальовничий, з безліччю скульптур святих, барельєфами, іконами і купіллю для хрещення.

При бажанні можна відвідати і будинок Суслових, але необхідно домовлятися заздалегідь. Над невеликим водоспадом прокладений акуратний місток, по якому можна пройти до привезеного з Ізраїлю Святого каменю. Як свідчить легенда, він приносить удачу в сімейних справах.

 

Міні-зоопарк. Мабуть, найбільш цікаве місце для маленьких відвідувачів. Тут їх чекають ведмеді, павичі, поні, і навіть справжні леви. Фотографуватися з тваринами дозволяють всім бажаючим, а ось годувати їх не треба. Із зоопарку можна потрапити на алею Казок, де розташовуються красиві металеві та кам'яні персонажі з різноманітних народних казок.

Кілька цікавих фактів про ландшафтний парк

  • Щоб потрапити в садибу господарів парку, необхідно проїхати по наполовину затопленому містку. Це не помилка будівельників - все для того, щоб машини мили колеса.
  • Дзвіниця Данила названа в честь Данила Кучми, батька колишнього президента. Свого часу він оплатив дороге лікування, і тим самим врятував життя синові Івана Суслова.
  • Відвідувачів парку всюди переслідує число сім - в облаштованих зонах, на мощених доріжках і фасадах будівель. Це не випадково - власник парку вважає сімку своєю щасливою цифрою.
  • На реконструкцію фонтану з Майдану Незалежності місцеві майстри витратили два роки. До цього він припадав пилом на складі, і його потроху розбирали на сувеніри.
01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали