Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Крехівський монастир-фортеця

Україна, Галичина, Львівська, Жовква

ціна квитка або екскурсії:

60 грн.

Крехівський монастир-фортеця, або, як його ще називають - Василіанський монастир, сьогодні є одним з найпопулярніших місць в околицях міста Лева, і постійно приймає у своїх стінах безліч туристів. Знаходиться цей пам'ятник архітектури національного значення в селі Крехів, Жовківського району.

Історія монастиря

Заснований монастир в 1612 році двома монахами з Києво-Печерської лаври - Сильвестром і Іоілем, які поселилися в 1590-х роках в печері неподалік від Жовкви. Поступово ченців ставало все більше, і завдяки підтримці Станіслава Жолкевського святі отці спочатку побудували поряд з печерою церкву святих Петра і Павла, а пізніше Троїцьку церкву та церкву Преображення.

Пізніше за підтримки Михайла Вишневецького монастир був оточений потужними кріпосними стінами, замкненими з усіх боків великими вежами, і під час татарських набігів тут не раз рятувалися люди. Під час облоги 1672 року на захисті стін святині стояв молодий Іван Мазепа, а в 1698 році його кілька разів відвідував Петро I.

У 18 столітті монастир поступово перебудовувався, і дерев'яні споруди поступово замінялися кам'яними, була побудована церква Святого Миколая, яку на початку 90-Х років минулого століття перехрестили в Церква Преображення Господнього.

Монастир славився великою бібліотекою і чотирма чудотворними іконами - однієї Святого Миколая Великого і трьома іконами Богородиці, однак біди не обійшли святиню стороною. Вона була не один раз розграбована поляками, австрійцями, більшовиками і навіть закривалася, поки в 1963 році Крехівський монастирський комплекс не був оголошений пам'ятником архітектури під захистом держави.

Архітектура

Крехівський монастир розташований в дуже мальовничій місцевості - з усіх боків він оточений пагорбами, покритими листяними лісами. На північ від комплексу тягнеться рівнина, на якій розкидані численні села.

Збереглися і численні ознаки того, що колись святиня була неприступною фортецею - на кутах стін видно восьмигранні вежі, а над глибоким ровом височить потужний кам'яний міст.

У центрі великого монастирського подвір'я стоїть побудована з білого каменю церква з трьома куполами, а перед в'їзними воротами паломників зустрічає кам'яна статуя Святого Миколая.

На сьогоднішній день головним монастирським храмом є кам'яна Миколаївська церква, побудована на місці, де колись височіла дерев'яна Троїцька. До створення внутрішнього оздоблення храму доклали руки кращі українські майстри XVIII століття.

 

Розписували святиню львівські художники Остап Білявський та Петро Вітаніцкий, різьблена кафедра-амвон створена Олександром Кулявским, вівтар створив Матвій Полейовський, над царськими воротами працював Іван Щуровський, а чудовий іконостас створив Василь Петрановіч.

У монастирі знаходяться дві чудотворні ікони - Божої Матері Верхрадської і Святого Миколая, які раніше зберігалися в львівських церквах, а сьогодні урочисто перенесені в храм.

У лісі, неподалік від Крехівського монастиря є святе джерело, до якого сходяться гості і паломники за чистою водою. Тут же, на горі досі збереглися келії і перша печерна церква, де в тиші і спокої можна помолитися Богу.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали