Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Київський музей західного і східного мистецтва ім.Ханенко

Україна, Полісся, Київська, Київ

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.
екскурсії по Києву  

У самому центрі столиці України, поряд з національним університетом імені Тараса Шевченка розташований дивовижної краси особняк, оформлений в стилі епохи Відродження. Тут киян і гостей столиці, які люблять не тільки екскурсії по Києву, але і походи в музеї, чекає найбагатша в нашій країні колекція експонатів, привезених з різних куточків світу.

Засновники музею - приватні колекціонери Варвара і Богдан Ханенко, які всерйоз почали захоплюватися колекціонуванням, ще проживаючи в Петербурзі, і в 1919 році створили свій музей.

екскурсії по Києву

Під час подорожей по всій Європі вони купували творіння кращих італійських художників, а пізніше домінуючим вектором розвитку музею стали роботи голландських, нідерландських і італійських майстрів XIV - XVIII століть.

Подружжя витратило безліч років і величезні гроші, щоб зібрати найрізноманітніші предмети живопису та мистецтва. Коли в їх будинку вже буквально не було місця, щоб виставляти експонати, подружжя розширили площу особняка, і продовжили свою справу.

тури вихідного дня  

Всього подружжю Ханенків вдалося зібрати близько 1250 дивовижних експонатів. Як заповідали самі засновники музею, його назвали в їх честь - «Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків". Також цей заклад часто називають і трохи інакше - музей східних і західних мистецтв.

На сьогоднішній день фонд музею налічує понад 25 тисяч предметів, а більше 1000 обраних предметів експонується постійно, і оглядові екскурсії по Києву сюди користуються великим попитом у цінителів мистецтва.

Друга, розташована поруч з основною, будівля музею до 1919 року належала родичам Ханенко, сім'ї Сахновських. Сьогодні ж тут на постійній основі знаходиться експозиція Азіатського мистецтва.

тури по Києву

Що подивитися в музеї

За свою історію у музею були як гіркі втрати, так і цінні придбання. Одним з найцінніших серед останніх є колекція «синайських» візантійських ікон, що датуються ще 6-7 століттям.

Під ікони в музеї відведена ціла кімната, а крім того, тут присутні чотири давніші образи, які буквально дивом збереглися в темні часи іконоборства.

Тури вихідного дня в музей мистецтв Ханенків - це можливість долучитися до високого, і познайомитися з найбільшою колекцією предметів мистецтва різних країн і культур в усій Україні.

Крім того, в музеї Ханенків можна подивитися і полотна, що здобули популярність на світовому рівні. Серед них такі знамениті роботи, як "Три царівни підземного царства" Васнецова, прекрасні полотна Шишкіна, "Портрет інфанти Маргарити" і безліч інших унікальних експонатів.

Дуже цікаві роботи таких відомих європейських майстрів, як Франсуа Буше, Хуан Сурбаран, Джентіле Белліні, Пітер Пауль Рубенс.

Київський музей західного і східного мистецтва ім.Ханенко  

В цілому ж в музеї гостей чекають багато тематичних відділів, присвячених різним країнам і напрямками. Японія і Китай, Іслам і Буддизм, Мистецтво країн Сходу, Графіка, Живопис, Скульптура, Рим і Греція, Єгипет та інші. Кожен поціновувач мистецтва, безсумнівно, знайде тут для себе щось цікаве.

Наприклад, зал, який був відведений для показу робіт східного мистецтва, з часом розрісся настільки, що сьогодні є найбільшим в Україні серед усіх, присвячених цьому напрямку.

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків - дивовижне місце, в якому відчувається дух історії, а кожен гість може подивитися на унікальні експонати, які дійшли до нас із глибини століть, і практично кожен - зі своєю історією.

Побувати як в цьому музеї, так і в безлічі інших цікавих місць столиці вам допоможуть захоплюючі тури по Києву з ANGA Travel. Столиця сповнена унікальних місць, і часто здатна здивувати навіть корінних киян, що часто підтверджують наші туристичні екскурсії по Києву.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали