Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Міст Ріо - АнтіРіо

Греція, Пелопоннес, Корінф, Коринф

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Всі звикли вважати, що сучасна Греція приваблює туристів тільки своїми пам'ятками античності. Але варто сказати, що і сучасна Еллада має чим здивувати своїх гостей.

Так, сучасна пам'ятка Греції - міст Ріо-Антіріо створений вже в наш час, але є справжнім архітектурним шедевром, на який дійсно варто подивитися.

Свою назву міст отримав за рахунок того, що з'єднує два міста - Антіріо і Ріо. Ця переправа через Коринфську затоку з'єднує материк і острів Пелопоннес, і офіційно називається Міст Харілаос Трікупіс.

Так його назвали в честь грецького прем'єр-міністра, який ще більше ста років тому запропонував створити міст, що перетинає Коринфську затоку. Тоді проект не змогли реалізувати через відсутність достатніх коштів у економіці країни, і більше ста років архітектори виношували ідею майбутнього моста.

Тільки в кінці минулого століття почалося будівництво знаменитого моста, і вартість його оцінювалася в дуже і дуже велику суму - близько 630 мільйонів євро.

 

Архітектором для моста був обраний Бердж Мікаеліан, і завдання йому дісталася далеко не найпростіше. Вся справа в тому, що сама протока вельми незручниа для будівництва, має досить специфічне дно, а крім того - розташована на лінії тектонічного скидання з досить великою сейсмічною активністю.

Але, незважаючи на всі перешкоди, проект вдалося втілити в життя, і на сьогоднішній день міст Ріо-Антіріо може похвалитися ще однією унікальною архітектурною особливістю - в міру того, як півострів Пелопоннес віддаляється від материка, разом з ним розтягується і міст, а це 3,5 сантиметрів щороку.

 

Спеціально для втілення цього проекту в життя істотно поглибили дно затоки Корінфа, після чого почали вибудовувати чотири найпотужніших опори.

Будівництво велося ударними темпами, і, розпочате в 1998 році, воно було закінчено вже в 2004 році, якраз до відкриття літніх Олімпійських ігор в Афінах.

Загальна довжина конструкції вражає - 2880 метрів, одночасно з цим найдовший проліт мосту становить 560 метрів. Звичайно, в Азії є мости набагато більші, проте в Європі даний міст визнаний однією з найдовших вантових конструкцій, а по протяжності і того більше - увійшов в топ 10 мостів у всьому світі.

Стрічка моста розтягнута над водою на висоті понад 50 метрів, і утримується 368 сталевими вантами. Завдяки цьому пейзажі з мосту відкриваються воістину незабутні - Іонічне море, що йде за горизонт, півострів і материк - краса.

При цьому насолодитися всіма цими пейзажами можна не тільки з автомобільного транспорту - на мосту зроблені і пішохідна частина, і доріжка для велосипедистів, завдяки чому чудовими пейзажами можна насолодитися під час неспішної прогулянки.

Та й сам міст збоку виглядає просто феноменально, особливо на заході, коли всі його «струни» висвітлюються сідаючим сонцем, а пізніше - купаються в променях ефектного вечірнього освітлення.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали