Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

7 грн.

Західна Україна – дивовижний шматочок нашої країни. Своїми таємницями, загадками і пам'ятками вона здавна привертає незліченні натовпи туристів. У кожному селищі і місті є щось чудове, що хочеться подивитися і вивчити. Так і в Рівному розташувався дивовижний музей бурштину – перший і єдиний на території нашої держави.

Рівненський музей бурштину відкрився в 2010 році, але вже за цей термін він встиг прийняти чимало відвідувачів. Розташувався він у красивому особняку, побудованому на початку XX століття. Неповторна архітектура будівлі викликає захват і трепет. Зачаровує стиль модерн до глибини душі вражає своєю пишністю.

Музей «сонячного каменю» займає всього два приміщення, але, зате, які це кімнати! Початком експозиції є величезна картина, на якій зображена Рівненщина близько 40 мільйонів років тому. Саме тоді тут росли буйні хвойні ліси, які згодом були поглинені морем.

Чого тільки не робили з використанням бурштину. Посуд, візерунки, одяг і взуття, столові прилади, і звичайно, прикраси – тут представлено безліч експонатів, в створенні або прикрасі яких використовували цей камінь. І, дивлячись на всю цю пишність, важко повірити, що колись бурштин використовували замість дров, для розпалювання печі. Адже це – єдиний камінь, який горить. Найбільш унікальними предметами є осколки смоли, яким 40 мільйонів років.

Якщо придивитися, можна помітити, що у бурштину величезна палітра кольорів. Велика кількість відтінків, їх близько 200, пов'язано з різною грунтом, яка знаходиться в місцях покладів. І залежать вони від кількості домішок піску і глини.У музеї ви не тільки насолодитеся красивими виробами, а й ознайомитеся з тим, як добувають незвичайну смолу, і як її обробляють. Вашому погляду постане справжня перлина всієї колекції музею – бурштиновий диск, який, за підрахунками істориків, був виготовлений ще до нашої ери. Він одночасно є і амулетом, і вважається найдавнішим виробом з бурштину.
Не пропустіть можливість відвідати цю молоду, але досить цікаву виставку. Зарядіться позитивною енергією сонячного каменю, і вона обов'язково принесе вам удачу.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали