Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Острозька академія

Україна, Волинь, Рівненська, Острог

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Острозька академія є одним з найстаріших університетів у всій Східній Європі, і була заснована в 1576 року литовським князем Костянтином Острозьким.

Незважаючи на те, що за навчальним закладом закріпилося звання академії, по якості навчання Острозька академія істотно перевершувала кращі університети Західної Європи того часу.

Острозьку академію навіть називають сучасними Афінами, і ще в 1600 році поет Пенкальский писав, що бог Аполлон і музи покинули острів Делос, і переселилися в Україну.

В основі навчальної програми в академії використовували систему семи вільних наук: музики, астрономії, геометрії, арифметики, риторики, діалектики і граматики. Крім них, вивчалися вищі науки того часу, такі як медицина, богослов'я і філософія, а також п'ять мов: латинь, давньоєврейська, грецька, польська та церковно-слов'янська.

Острозька школа спільно з Острозькою друкарнею стала справжнім центром освіти і культури, і зібрала в своїх стінах багатьох просвітителів і вчених тієї епохи. Так, свого часу викладачами тут були Клірик Острозький, Кирило Лукаріс, Василь Суразький, Дем'ян Наливайко і безліч інших відомих особистостей.

 

Не менш відомими людьми стали і випускники навчального закладу: гетьман П. Сагайдачний, автор «Апокрисиса» Христофор Філарет, засновник Лаврського друкованого двору Єлисей Плетенецький, брати Наливайко та безліч інших відомих особистостей.

Саме в друкарні Острозької академії була розроблена і надрукована перша в усьому світі повна Острозька Біблія, а також перша граматика церковнослов'янської мови.

Завдяки зусиллям князя Острозького в Україні з'явилися перші уявлення про початкову освіту та педагогіці. Тут вперше почали використовувати розподіл учнів на класи, була введена шкільна програма і так улюблені учнями всього світу шкільні канікули.

Навчання в школі було платним, проте учням з бідних сімей надавалася допомога. Крім того, в Острозькій академії був власний, найбільший читальний зал і бібліотека, де витав запах рукописів і перших друкованих книг.

Костянтин Острозький хотів створити літературний гурток, що і успішно втілив. Через короткий час в академії сформувався не просто колектив викладачів, а справжній творчий колектив, в якому зібралися кращі мислителі і вчені того часу.

Статус закладу підтверджується і тим, що в її стінах постійно проводилися дослідні та навчальні роботи. Так, наприклад, першим деканом академії став Ян Лятос - астроном, математик і доктор медицини, якого виключили з Краківської академії внаслідок гострого конфлікту, що стався між ним і католицьким духовенством.

Все було добре до смерті князя в 1608 році. Після цього академія, втративши свого покровителя, за кілька десятиліть прийшла в занепад і закрилася в 1636 році.

У 1989 році було створено товариство «Спадщина», головна мета якого полягала у відродженні Острозької академії. Ініціатива отримала схвалення широких мас, і через чотири роки був проведений з'їзд жителів міста, на якому обговорили необхідність відновлення легендарного навчального закладу, і вирішили звернутися за допомогою до президента України, на той момент - Леоніда Кравчука.

У 1994 році, 12 квітня, президентом був затверджений указ, в якому схвалювалося створення Острозького колегіуму, а вже на початку грудня перші 100 студентів розпочали навчання.

Уже в 1996 році колегіум перейменували в Острозьку академію, а ще через чотири роки, в 2000 - їй було присвоєно статус університету.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали