Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

15 грн.

Україна настільки дивна, що іноді, навіть не відразу віриться, що мова йде про рідну країну. Краса місцевої природи захоплює дух. А пам'яток просто не перелічити. У нас неймовірна кількість унікальних і неповторних місць. Прекрасних і незвичайних. Популярних, і, на жаль забутих. Але кожне з них, гідно, щоб його знали, відвідували і пам'ятали.

Одним з таких пам'ятних місць є Підгорецький замок. Красива будова, що входить в «Золоту підкову України». Величний палац, з оборонними укріпленнями. Його історія починається з давніх часів. Адже вважається, що на його місці зміцнення існували ще в 1530 році.

Через сто років, ця територія була викуплена Станіславом Конєцпольським, коронним гетьманом. За його наказом, старі споруди були знесені, і на їх фундаменті почалося будівництво розкішного палацу. Крім цього, були спроектовані оборонні споруди, які могли захистити місце, в разі нападу.

У пору свого розквіту, замок називали не інакше як «Галицький Версаль». Він вражав своєю пишністю не тільки зовні. Неймовірні зали приголомшували своєю обстановкою і багатством. Велике зібрання предметів мистецтва були особливою гордістю своїх власників. Подивитися на них з'їжджалися безліч гостей.

На жаль, пізніше, резиденція пережила не найкращі часи. Напади і часта зміна власників, які не приділяли належної уваги, істотно погіршили її становище. Підгорецький замок почав занепадати. На початку Першої Світової Війни, тодішні власники вивезли за кордон значну частину експонатів. Так що, частина тих деталей, які прикрашали палац, були безповоротно втрачені. А в радянські часи, тут трапилася велика пожежа, яка пошкодила багато приміщень.
Так і пропала б ця історична пам'ятка, якби в 1997 році, її не передали Львівській галереї мистецтв. Завдяки благодійному фонду, була запланована реставрація замку і повернення туди збережених експонатів.

 

До наших часів зберігся дивовижний парк. Це, практично єдиний парк в Україні подібного, італійському стилю. Кожна рослина гармонійно поєднується одна з однною, і красиво оточує споруди. Раніше, сквер викликав навіть більше вражень, ніж сам палац.
І звичайно, який старовинний маєток може обійтися без легенд? Приїжджайте в Підгорецький замок, і дізнайтеся всі найцікавіші факти, і насолодіться неймовірною величчю і красою. Бути може, саме вам доведеться зустріти Білу Пані – привид молодої жінки, яка блукає по підвалах і не може знайти спокій.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали