Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Скансен Пирогово

Україна, Полісся, Київська, Київ

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Велика і галаслива столиця нашої країни. Вона до безумства приваблива і цікава. Але навіть, незважаючи на достаток всіх найбільш інтригуючих місць для туристів, настає момент, коли хочеться побути наодинці з собою. При цьому, не відриваючись від культурного життя мегаполісу. Можете не вірити, але в Києві є така можливість. Прогулюючись по алеях, ви можете насолодитися чудовою природою і незабутніми краєвидами. І, хоча, це досить популярне місце для гостей і жителів міста, тут вистачить місця для всіх. У спокійній обстановці, без зайвої метушні, ви не тільки проведете чудовий день на свіжому повітрі, а й дізнаєтеся, як жила Україна в період з XVI, і аж до XX століття. Все це ви можете зробити в чудовому Музеї народної архітектури та побуту Пирогово.

Комплекс Пирогово розташувався на околиці Києва. І займає територію близько 150га. Це чудове місце, де переплітаються ліси і поля, височини і низини. Де, приблизно з XVII століття, існувало однойменне село. Саме в цьому, ні з чим незрівнянному районі з'явився цей музей. Перший в Україні музей під відкритим небом.

Заснований він був у 1969 році, але відкрив двері для перших відвідувачів лише через кілька років. Головними експонатами тут, є незвичайні будівлі. Їх унікальність полягає в тому, що це справжнісінькі житлові будинки, церкви і господарські приміщення, які були в українських селах в давні часи.

Хати, млини та інші споруди розташовані виключно по регіонах. Так що, в кожній області можна побачити мазанки, властиві саме для цієї місцевості.
Біля кожного будиночка сидить доглядачка в традиційному одязі, яка із задоволенням розкаже вам історію цього приміщення. А якщо вам пощастить, ви навіть можете потрапити всередину, і побачити унікальні старовинні речі сільських жителів.

Тут так само розташувалися три діючі церкви, в яких проводяться служби та обряди. Неймовірно красиво і зворушливо зв'язати себе узами шлюбу в церкві, в якій вінчалися сотні років назад наші предки.

 

У музеї є велика колекція етнологічних експонатів. З усіх регіонів тут зібрані різноманітні українські вишиванки, ікони, кераміка, і інші предмети побуту. Саме цим домашнім начинням користувалися як в стародавньому, так ще і в зовсім недавньому минулому. І якщо придивитися, в кожній частині нашої країни було як щось схоже, так і відмінне один від одного.Відвідавши скансен, ви в досконалості дізнаєтеся, як жили люди на нашій території. Побачите поблизу те, що здавалося нереальним і давно забутим. Тут ви отримаєте море незабутніх вражень, і зарядитесь неймовірною енергією від обстановки простого українського села.
Приїжджайте в Пирогово в вихідні, і крім виставки, ви зможете насолодитися різними ярмарками, концертами та майстер-класами з традиційних народних ремесел. Не упускайте свій шанс, краще пізнати історію рідної країни.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали