Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

15 грн.

Нескінченно можна дивитися на те, як горить вогонь і тече вода. А якщо це ще й дивовижної краси водоспад – то таке видовище просто заворожує. Хіба можна відмовити собі в задоволенні споглядати це диво природи, коли потоки води зриваються з висоти, розсікаючи круті скелі і утворюючи каскади?! А як пестить слух дзюрчання водної стихії. Справжньою перлиною України є водоспад Шипіт, який заслужено вважається однією з найяскравіших природних визначних пам'яток країни.

Цей повноводний і самий вражаючий водоспад Західної України, знаходиться в селі Пилипець, Міжгірського району Закарпатської області. Стікає по схилах, в глибокій ущелині полонини Боржави.

Шипіт – це справжній пам'ятник природи, оповитий легендами і загадками, який вабить своєю міццю і красою туристів і відпочиваючих. Навіть місцеві жителі не перестають захоплюватися ним, і вважають, що це місце сили. Коли дивишся на водоспад, з душі змиваються всі тривоги і печалі, разом з його потужними потоками йде все те, що так мучить і гризе. Проблеми всі немов розчиняються в його прозорій воді.

А як дивовижна і мальовнича природа цих місць, з густими заростями дерев і чагарників, кришталевим повітрям і особливим ароматом чистоти. Незабутні враження залишає після себе побачене і почуте в цих краях: буйна зелень, масивні гори, спів птахів і шепіт водної стихії. Саме за пронизливий звук, видаваний потоками, що зриваються в 14-тіметовой висоти, був прозваний водоспад Шипот.

Народна легенда розповідає про закоханих, яким не судилося бути разом. Мати юної красуні всіляко намагалася розділити пару, і природа не витримала. Найсильніший дощ змив молодих з крутої гори, і потоки понесли їх по вузькій ущелині. Розкидані в різні боки вони зникли. З тих пір, шум водоспаду нагадує шепіт закоханих, які залишилися віддані своїм почуттям.

Інша легенда свідчить про ескейпера, на ім'я Шипіт. Він бродив по світу, збирав пісні, історії і сказання. Прагнув він завжди до нових знань. І ось одного разу, коли він почув голос вітру, який вабив його і обіцяв, що впізнає він то, що нікому не вдавалося раніше. І пішов музикант за вітром. Довго йшов, поки одного разу не зустрів старця, що ховає своє обличчя. І почав таємничий незнайомець розповідати самі нечувані історії, самі мелодійні пісні співати.Лице старець приховувати не став – в один день відкрив половину – воно світилося місячним світлом, а в другий день він відкрив іншу. На жаль мандрівника та половина лиця – світлом сонця і засліпила його. Однак юнак так і не покинув старця, а продовжував відчувати спрагу до знань. Вислухавши багато історій, відправився Шипіт мандрувати по світу і нести світові нове. Кажуть, що помер він якраз біля того місця, де бере початок найсильніший водоспад. І якщо прислухатися, то в звуках води, що зривається, можна почути всі ті історії, які так довго і трепетно зберігав у своїй пам'яті мандрівник.
У будь-якому випадку, кожному з нас видається можливість насолодитися цією дивовижною пам'яткою нашої країни. Відвідайте водоспад Шипот, відкрийте для себе чарівну силу природи.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали