Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ВИДУБИЦЬКИЙ МОНАСТИР

Україна Київ

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Видубицький монастир – чоловічий монастир, розташований біля берега Дніпра, в Видубичах. Назву земель пов'язують з легендою про скинутого в річку князем Володимиром язичницького ідола Перуна, що виплив («видибав») на берег саме тут. Але існує й інша версія, згідно з якою урочище отримало свою назву від переправи, що існувала в давнину на місці сучасного монастиря. Для переправи використовувались човни під назвою «дуби», виготовлені з дубових стовбурів. Можливо, назву Видубичам подарував стародавній підземний монастир, що згодом зумів «видибати» на поверхню.

Видубицький монастир заснував у Х ст. син Ярослава Мудрого князь Всеволод Ярославич. Собор Святого Михайла, що став головним храмом монастиря, заклали в 1070 р. Він мав вигляд хрестово-купольного храму, що мав три бокових вівтарі.  Щоб захистити церкву від зсувів, у 1199 році її укріпили підпірною стіною, будівництвом якої керував архітектор Петро Милонєг. Монастир виконував функції не тільки духовного осередку, але й центру світського життя, оскільки на його території велися переговори князів, працювали літописці. На жаль, не обійшлося й без руйнувань та стихійних лих. У храмі не один раз спалахували пожежі, частина монастирських будівель була зруйнована ординськими військами. В ХVІ ст. зсув став причиною падіння в річку Михайлівського собору, на місці якого згодом була зведена нова церква в стилі козацького бароко. В 1664, коли настоятелем став Святий Феодосій, чернече життя відновилось, з’явився хор і невеличкий скит для усамітнення ченців.

ХХ ст. відзначилось реставрацією монастиря. Реставраційні роботи припали на 1981-1985 рр. Сьогодні на території монастиря функціонує притулок для стареньких священнослужителів, лікарня, пізніше реорганізована в Видубицький Відновлювальний Центр, школа для діток з малозабезпечених сімей і сиріт, школа церковного співу і майстерні (малярна, столярна, кравецька та покрівельна).

Архітектурний комплекс монастиря оточений схилами, на яких ростуть реліктові рослини Національного ботанічного саду. З західного боку відкривається фантастичний краєвид на Дніпро. До найвизначніших пам’яток ансамблю входить Михайлівський собор, зведений в ХІ ст. (західна частина споруди збереглась майже повністю), Георгіївська церква (домінуючий елемент в композиції монастиря), дзвіниця з храмом св. Пророка Даниїла (1722-1733 рр.), Спасо-Преображенська церква (1696-1701), каплиця Михайлівської церкви (середина ХVІІ ст.), будинок настоятеля (70 рр. ХVІІІ ст.) та братський корпус (1845-1851 рр.).

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали