Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

120 грн.

Кожен населений пункт – будь то мегаполіс, або маленьке село, має свої культурні цінності, пам'ятки. І серед них є одна, свого роду, візитна картка, якою він славиться. Приїжджаючи в місто Острог, в першу чергу увагу привертає величний і оповитий шаром історичних подій замок, який був резиденцією впливового роду Острозьких.

Знаходиться ця могутня фортифікаційна споруда на невеликій горі, над річкою Вілія. Саме місто Острог відоме з 1100 року і в письмових документах згадується при описі оборонної споруди на цій землі. Перший крах оборони міста були в 1241 році.

Зводити заново зміцнення почав Данило Острозький в 14 столітті. Відомо, що могутній рід Острозьких мав у підпорядкуванні велику територію Волині в 14-17 століття. Кілька перебудов і реконструкцій пережив замок, перш, ніж дійти до наших днів. Першу башту, яку звів князь Данило в 14 столітті, називають Кам'яної або Сторожовою.

Це житлова башта-донжон, яка стала символом всієї цитаделі. Висота цієї твердині досягає 30 метрів. Однак, як і весь замок, вона придбала свій нинішній вигляд набагато пізніше, аж у 19 столітті. Сьогодні в стінах Кам'яної вежі знаходиться музей краєзнавства і бібліотека, експозиції якого розповідають про історію та події Острога.

Комплекс замку складається з Сторожовий і Нової башти, Богоявленської церкви і дзвіниці. Остання була побудована лише в 1905 році. Богоявленська церква була побудована приблизно в 1453 році, проте з часом частково зруйнована. Повне відновлення храму відбулося в 19 столітті. До речі, силует церкви був гербом міста.
Нова вежа або Кругла, була побудована, ймовірно, в 16 столітті і являє собою триярусна споруду. Особливу родзинку вежі надає зубчаста корона, властива архітектурі ренесансу. Біля будівлі розташований мальовничий сквер. Краєзнавчий музей, розташований в стінах Кам'яної вежі, є одним з найстаріших на території Рівненської області та відкритий н був в 1913 році.

 

Прогулюючись в стінах замку, відчуваєш якусь особливу атмосферу. Здається, ніби стіни будівель так і хочуть розповісти багато нового і цікавого. Як, напевно, будь-який інший старовинний палац, замок Острозьких має свою легенду, яка розповідає про «чорну княгиню». Правда це, чи вигадка, але переказ свідчить, що привид княгині Гальшки бродить в стінах замку. Вона викинула з балкона вежі доньку, так як не могла змиритися зі спробами видати її заміж без любові. Можливо варто приїхати сюди і дізнатися, як було все насправді?

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали