Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Колиска козацтва – Черкащина

Фішки туру:
  • Козацькі місця
  • Мотронинський монастир
  • Хутір Буда
Ціна туру:
від 0 грн.
Початок туру Тур в аріхві
Завершення туру
Кількість днів 2 дні
Кількість ночей 1 ніч
Нічні переїзди 0
Активні дні 2
Тип транспорту Автобус
Проживання
,
Місце зустрічі метро Дружби народів
Дод. послуги
Тип харчування Сніданок (1)
Примітки
Очікуйте інфолист
 

Хочете ближче познайомитися з історією нашої країни? ANGA Travel запрошує вас в захоплюючий тур по Україні, під час якого ви побачите такі знамениті історичні пам'ятки і місця, як Скіфські кургани і Дике Поле, Букринський плацдарм і Гайдамаки, подивитесь, де пролягав Шовковий шлях, яким з Азії возили товари.

Вас чекають дивовижні пам'ятки оборонної архітектури, стародавні поселення, Холодноярська республіка та старовинні столиці козацтва, які пам'ятають знаменитих українських гетьманів: Дорошенка, Сагайдачного, Хмельницького. Все це - наш тур на Черкащину!

 

У наші дні, стоячи на схилах Дніпра, і дивлячись на спокійні і тихі види, важко навіть уявити, що саме тут багато тисяч років не згасали битви, під час яких стикалися між собою цілі культури. В цьому шаленому вирі подій козацький рід гартувався як сталь, стаючи міцним і незламним, створювалася наша батьківщина - Україна.

Тут кожен куточок і камінчик настільки просякнутий давньою історією, що часом важко розпізнати, де закінчуються міфи і перекази, і починається справжня історія. Пропонуємо разом з ANGA Travel долучитися до славних українських традицій, подивитися на місця, які бачили славні діяння і трагічні моменти. А допоможе нам в цьому професійний гід-історик, який буде нас супроводжувати під час туру вихідного дня.

Перший день

О 9:00 збираємося біля станції метро Дружби народів, і виїжджаємо в Трахтемирів. По дорозі зробимо зупинку в Великому Букрині. Наш автобусний тур по Україні починається!

По приїзду нас чекає захоплююча чотиригодинна екскурсія по Трахтемирову, тому радимо взяти з собою зручне взуття і воду.

 

Під час екскурсії ми подивимося на:

  • Панорами Букринського плацдарму, розташованого на правому березі Дніпра. Саме тут під час Другої світової війни в 1943 році радянська армія намагалася звільнити столицю України.
  • Древнє козацьке кладовище. Тут можна побачити старовинні могили, що датуються ще початком XVII століття, серед них і поховання козаків-характерників.
  • Дерево-тризуб, що виросло тут ще в радянські часи. Дерево знаходиться на обриві, з якого відкривається дивовижної краси панорама на лівий берег Дніпра і Переяслав-Хмельницький, що розкинувся внизу.
  • Городище скіфів. У 1962 році в Трахтемирові були знайдені стародавні поселення, що датуються IX століттям до нашої ери, завойовані племенами скіфів-кочівників. Сьогодні тут розташований заповідник, на території якого знаходяться знамениті «місця сили».

 

Після екскурсії всіх учасників нашого туру вихідного дня по Україні чекає смачний домашній обід, приготований місцевими жителями, запивати який ми будемо квасом місцевого виробництва.

Переїжджаємо в наступне місто нашої подорожі - Черкаси, де заселяємося в комфортабельний готель.

Далі вас чекатиме цікава пішохідна екскурсія по вечірнім Черкасам.

Історія Черкас йде корінням в стародавні часи, проте добре збереглася культурна спадщина тільки останніх двох століть. Під час прогулянки, що почнеться на Соборній площі, ми пройдемо до Долини Троянд.

По дорозі ви подивитесь на такі цікаві місцеві пам'ятки, як особняк підприємця Щербина, Комерційний банк, площа Богдана Хмельницького з розташованим на ній пам'ятником в його честь, і пам'ятник «Батьківщина Мати».

Втомлені після насиченого подіями дня, повертаємося в готель і відпочиваємо.

Другий день

Смачно снідаємо, і виїжджаємо в наступний пункт нашого туру - Чигирин, де для нас буде проведена цікава екскурсія.

За старих часів Чигирин був справжнім серцем українського козацтва. Жителі Чигирина разом з Канівського та Черкаськими козаками будували на місцевих річках хутори-зимовники.

 

За часів Литовського Князівства і Речі Посполитої місцеві землі знаходились у володінні української шляхти. Це дозволило Чигирину настільки розвинутися, що в 1952 році місто отримало Магдебурзьке право.

Коли почалася національно-визвольна боротьба, предводителем якої був Богдан Хмельницький, столиця гетьмансва була перенесена з Трахтемирова до Чигирина. У XVII столітті тут була зведена потужна фортеця.

 

У центральній частині Чигирина знаходиться Замкова гора, на якій стоїть величезний (18,6 метрів) пам'ятник Богдану Хмельницькому, і збережена частина Чигиринської фортеці - бастіон Петра Дорошенка.

Далі ми відвідаємо музей Богдана Хмельницького, де зібрані не тільки експонати, пов'язані з діяльністю і життям знаменитого гетьмана, а й унікальна колекція археологічних знахідок XVII століття, в яку увійшли зброя, атрибути козацької влади, предмети побуту і твори мистецтва тих часів.

На території заповідника є і безліч інших цікавих пам'яток, які ми обов'язково розглянемо під час оглядової екскурсії.

Сідаємо в автобус, і переїжджаємо в наступний пункт екскурсійної програми дня - Суботів.

По приїзду ми подивимося на усипальницю Богдана Хмельницького - Іллінську церкву. Її в XVII столітті наказав побудувати сам гетьман, і виділив на це гроші. Крім того, ми відвідаємо місцевий історичний музей.

Обідаємо, після чого переїжджаємо в Холодний Яр. Це мальовничий край, історично важливий об'єкт і місце сили, що вражає красою і пам'ятає безліч історичних подій.

Потрапивши в село Медведівка, ми зануримося в часи гайдамаччини, описані Тарасом Шевченком у вірші, який пізніше став одним з ключових в історії поета.

По красивій горбистій місцевості вирушаємо в село Мельники, де народився і загинув відомий холодноярський отаман Василь Чучупака. Ми побуваємо на його могилі, після чого вирушимо до гайдамакових ставків.

 

Гайдамакові ставки були місцем, де в XVII столітті українські повстанці освячували свою зброю для боротьби з Річчю Посполитою. Ця традиція не канула в літу, і в наші дні сюди на Свято Покрови і дні вшанування героїв Холодного Яру приїжджають українські військові та ветерани російсько-української війни.

 

Далі пішки вирушаємо до Мотронинського монастиря. Тут ми побуваємо в печерах, в яких за старих часів українські повстанці ховали необхідні припаси і амуніцію. Потім спускаємося до Свято-Онуфріївського джерела. Перекази свідчать, що вода з нього має цілющі властивості, і в старовину козаки зцілювалися тут від безлічі недуг.

Переїжджаємо на хутір Буда.

Тут ви побачите старезний дуб, названий на честь Максима Залізняка. Вік дерева перевалив за тисячу років.

Також ми побуваємо в церкві святого Петра Калнишевського, і подивимося на один з перших встановлених в Україні пам'ятників Небесної сотні.

Вечеря, вільний час.

Ось і все, наш тур вихідного дня підходить до свого завершення. Дякуємо, що подорожували з ANGA Travel!

Але це не все;) У нас є ще багато цікавих турів по Україні, під час яких ви побачите безліч цікавих місць, і зрозумієте, наскільки прекрасна наша батьківщина!

 

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали