Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Екскурсія містом Рогатин

Ціна туру:
від 0 грн.
Дата екскурсії
Країна Україна
Регіон Карпати
Область Івано-Франківська
Місто Івано-Франківськ
Тривалість
Вид Регулярні
Тип транспорту
Мова

ПРограма екскурсії по місту рогатин

 

Екскурсія в стародавнє місто Роксолани

Серед пагорбів Опілля, в колоритній Західній Україні, розташувалося дивовижне містечко. Воно наскрізь просякнуте провінційністю, але викликає трепетні почуття в душі. Його багата літопис не залишає байдужим нікого, саме тому воно визнане одним з історичних місць України. Місто, з незвичайним ім'ям Рогатин, відомий багатьом. І перш за все, його тісно пов'язують з ім'ям Роксолани.

Зачаровують легенди Рогатина

До сих пір точну дату заснування Рогатина не знає ніхто. Звучать різні дати і припущення. Галичани стверджують, що місту не менше 800 років. Зате, є багато легенд, пов'язаних з його назвою.

Одна говорить, що княжич Ріг поставив на цьому місці тин, звідси і взялася назва Рогатин. Інша версія, більш романтична. В ті часи, правив на цих землях князь Осмомисл. Він дуже любив полювання в тутешніх лісах, і відправившись в черговий раз, взяв з собою дружину.
Дружина, з невідомих причин, відстала від свити і загубилася серед дерев. Поблукавши по лісу, вийшла жінка на галявину, де їй зустрівся олень вогненного забарвлення з золотистими рогами. Тварина вивела княжну з хащі.

   

Пізніше, на місці їх зустрічі, був побудований терем, навколо якого швидко виросло поселення. Може бути, з цієї причини, символом міста є оленячий ріг. Це невелике зелене містечко вабить туристів з усіх околиць, і з задоволенням відкриває свої маленькі секрети всім приїжджим. Ця тиха глибинка зачаровує своєю простотою і старовини. Не упускайте свій шанс побувати тут на екскурсії.

   

Стежками історії

Екскурсії в Рогатин примітні не тільки історичними фактами. Тут багато і архітектурних пам'яток минулих століть. У 1650 році, місцеве церковне братство фінансувало створення іконостасу при Церкві Святого духа. Він і зараз є унікальною пам'яткою – надбанням світового і, звичайно, українського мистецтва.

   

Сам храм XVI-XVII століть, нині є музеєм дерев'яної архітектури. Будувався він з дерев'яних брусів, і зібраний був без використання будь-яких цвяхів. Відмінною рисою його є підземний хід, який веде до розташованої неподалік церкви Різдва.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці був побудований приблизно в XII столітті, і є одним з найстаріших культових будівель в Україні. У місті можна зустріти і інші стародавні споруди різних призначень, адже вік Рогатина досить солідний, і історія багата на різні події.

Одне з них, що наклала значний відбиток на життя Рогатина – набіг татар в 1520 році. Поселення було практично спалено, а більшість жителів захопили в полон. Серед них була і Настя Лісовська, яка абсолютно дивним чином потрапила в гарем до турецького султана Сулеймана Прекрасному і зуміла закохати його в себе (хоч і не мала краси). Своїми діями вона отримала вплив не тільки над султаном, а й над усіма рішеннями, які він приймав.

Це був перший випадок в історії, коли султан одружився на наложниці з гаремі. І в якості дружини султана, Настя отримала ім'я Роксолана.

Пам'ятник Роксолані стоїть на площі міста, і весь його вигляд змушує задуматися над долею і вчинками простої української дівчини, що потрапила в полон до татар.
Пройдіть по слідах історії в цьому тихому й затишному містечку. Не відмовляйте собі в задоволенні, пізнати Україну такою, як вона є.

   
                                       
Пам'ятки туру
Міста що відвідуються
01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали