Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Є такі населені пункти, які представляють собою справжній музей. І прогулюючись по його стежках, немов поринаєш в історію. Є у Волинській області невелике село Колодяжне, яке обов'язково варто відвідати всім і кожному. Це земля, де черпала натхнення легендарна поетеса Леся Українка і її мати Ольга Косач. Тут кожен куточок села пов'язаний з життям родини Косачів. І у нас є можливість перейнятися цією атмосферою і зануритися в минуле.

Історичне село Колодяжне

Переоцінити внесок Лесі Українки в українську літературу просто неможливо. Її твори настільки глибоко проникають в душу, що забути їх просто неможливо.

І як іноді хочеться дізнатися, як жила відома поетеса, ніж була наповнена її життя, що її оточувало. Можливо, відвідавши село Колодяжне ви зрозумієте глибокий сенс, який вкладала ця тонка душа в свої творіння.

Прогулюючись стежками, де ступала Леся Українка, ви зможете відчути всю ту силу духу, якою володіла письменниця. Саме тут, в цьому невеликому, але затишному селі пройшло дитинство і юність Лесі.

Найцінніша пам'ятка Колодяжне

Що може бути цінніше, ніж пам'ять? У ній живуть люди, що давно пішли, спогади про них. Пам'ять зберігає найдорожчі серцю спогади, які так важливі в житті кожного.

В Колодяжному відкритий музей-садиба Лесі Українки в 1949 році. Відкритий він в селі, де пройшли найяскравіші роки життя письменниці і її сім'ї. Експозиція музею має кілька розділів, які присвячені життю Лесі Українки та сім'ї Косачів, творчості письменниці, селу, а також трагедії родини поетеси. Тут ви познайомитеся з побутом, інтер'єром волинської хати, творчістю Лесі і її мами. Повністю відображена обстановка кімнати письменниці, яка була її робочим кабінетом.На території музею знаходиться невеликий ставок і скульптури. Це пам'ятка села Колодяжне, після відвідин якої хочеться не тільки читати твори письменниці, а й самому взяти в руки перо і почати творити. При бажанні, в селі можна познайомитися з архітектурою храмів, а також насолодитися мальовничою природою.

 

Довідка з історії Колодяжне

Кажуть, що назва села походить від слова «колодязь». Вода в колодязях тут завжди була на диво смачна, і кожен, хто проїжджав повз – тамував свою спрагу. Перша письмова згадка про село датується 1538 роком. Дані землі були подаровані князю А. Курбського в 1564 році королем Сигізмундом Августом. Село переходило від одного власника до іншого. Мабуть, одним з яскравих подій в історії Колодяжне став період проживання тут родини Косачів. У 1868 році глава сім'ї придбав тут садибу, і вся сім'я з часом сюди переїхала.

Саме тут з 1882 року проживала і Леся Українка. Тут було написано багато творів. Останній візит письменниці в село був у 1902 році. На місці зруйнованої родинної садиби Косачів в 1949 році був відкритий музей пам'яті Лесі Українки, який з величезним задоволенням відвідують гості села.

12.07.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали