Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Бернардинський монастир

Україна, Галичина, Львівська, Львів

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Є в Україні місто, покрите багатовіковими таємницями і загадками. У ньому майже кожна будівля має свою легенду і багату історію. Щодня тисячі туристів з різних місць приїжджають на екскурсії в цей привітний куточок країни, в назві якого фігурує ім'я «Царя звірів». Могутнє і відважне найменування повністю відображає і життя цього дивовижного куточка, який багато потерпав за своє життя. Одним із місць, яке першим зустрічало безліч нападів, став Бернардинський монастир. Стіни багатовікової будівлі втаємничують найцікавіші моменти свого існування.

Перші згадки про монастир відносяться до 1460 року. Саме у той період заповзятливий прибічник католицизму Анджей Одровонж за власні кошти звів перший притулок для послушників цієї віри – і оселився там орден бернардинців.

Дерев'яні келії і каплиця Святого Андрія були побудовані неподалік зовнішньої сторони воріт, які вели в місто. І одним своїм видом вони оточували, немов Божим захистом, усі довколишні землі. Проте проіснував він зовсім недовго. Вже через 4 роки було прийнято рішення його спалити, щоб уникнути поширення такої небезпечної хвороби, як чуми.

Всього рік потому, все та ж людина спонсорувала нове будівництво, вже більшого монастиря, з великою кількістю келій, і костьолом в його південній частині. Але і ця споруда не дожила до наших днів. Всього через декілька років, вона перша стала на шляху ворожого війська, і була повністю знищена.

Наступну дерев'яну будівлю звели на тому ж місці, і це неодноразово викликало занепокоєння у влади. Зрештою це призвело до того, що було прийнято рішення про будівництво комплексу з каменю. Упродовж 30 років до цього докладали свої зусилля і прості громадяни, і привілейовані сім'ї.

У 1630 році будівництво було завершено. Тепер це був добре укріплений периметр, який окрім церкви доповнили і сторожові вежі, для кращого захисту усього міста.

Зараз – ця потужна споруда – одна з основних архітектурних пам'яток Львова. Вона вражає своєю величністю і неповторним, просто чаруючим, зовнішнім виглядом.

 

На жаль, не усі оборонні споруди збереглися. Але навіть по тим, що залишилися, сміливо можна припустити – це був надійний комплекс, який оберігав своїх жителів.

Інтер'єр собору – крок в минулі часи. Особливо це підкреслюють найкрасивіші розписи і підлога з мармуру XVIII століття, вівтарі з дерева, і вхідні двері з металу XVII століття.

Зробіть крок у минуле, відкрийте для себе щось нове і незвідане. І під час мандрівки до Львова обов'язково відвідайте Бернардинський монастир.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали