Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

КИРИЛІВСЬКА ЦЕРКВА

Україна Київ

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Кирилівська церква вважається однією з видатних пам’яток сакральної архітектури і має велике значення не тільки для української столиці , але й усього світу. В середньовіччі храм зіграв визначну роль у релігійному, культурному та політичному житті Києва, що залишило яскраві відбитки не лише в історії, але й в монументальному комплексі церкви. Поява церкви-фортеці обумовлена періодом феодальної формації, під час якого у Київській Русі часто спалахували внутрішні війни.

Будівництво Кирилівської церкви замовив князь Всеволод Ольгович, в період правління якого й з’явився собор. Мудрий князь-воїн був ще й далекоглядним, амбіційним політиком, тому прекрасно усвідомлював необхідність побудови церкви-фортеці на підступах до древнього Києва. Зведення собору на території надзвичайно важливого у стратегічному відношенні північно-західного Дорогожицького плацдарму зумовлене складним політичним становищем в Київській Русі ХІІ ст., численними претензіями князів на величний київський престол, а також незадоволенням політичними методами Ольговичів.

                                       

Історія Кирилівського монастиря має одну білу пляму – період монголо-татарської навали. Причина поганого вивчення цього періоду полягає в відсутності свідчень, включаючи навіть ті поодинокі дані, які стверджують, що Кирилівський собор впродовж цього часу хоч і був діючим, та відзначався поступовим запустінням і руйнуванням. Його відродження пов’язують з діяльністю відомих поборників православ’я, таких, як князь Костянтин Острозький, ігумени Кирилівського монастиря Василій Красовський, Інокентій Монастирський та Димитрій Ростовський.

Одним із найважливіших культурних явищ, пов’язаних із існуванням Кирилівської церкви, були ремонтно-реставраційні роботи, які проводились на території храму в ХІХ столітті. Безцінний духовний і матеріальний спадок залишила по собі діяльність відомого талановитого мистецтвознавця А.В.Прахова, який займався відкриттям та копіюванням давніх фресок,а також образи для іконостаса та монументальні композиції на церковних стінах, які створив надзвичайно талановитий художник М.О.Врубель.

Сучасні художники-реставратори П.Редько, О.Лісаневич, О.Коваленко та А.Остапчук протягом багатьох років займались дослідженням стародавнього фрескового розпису та відновленням олійних композицій ХІХ ст.. На сьогоднішній день церква вражає величезною кількістю старовинних фресок, монументальними творами українських митців, шедеврами видатного колориста та монументаліста М.Врубеля. Завдяки всім цим надбанням Кирилівська церква вважається однією з найцінніших пам’яток світової культури. 

 

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали