Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Мікенська цівілізація

Греція, Пелопоннес, Арголіда, Мікени

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Стародавні греки вважали, що місто Мікени було побудоване Персеєм, а високі і товсті стіни з кам'яних плит великого розміру були зведені циклопами - одноокими велетнями. Як інакше пояснити, що ще в другому тисячолітті до нашої ери люди змогли звести настільки потужну і грандіозну конструкцію.

Руїни древніх Мікен розташовані на острові Пелопоннес. Трою і Мікени свого часу виявив археолог любитель Шліман, причому зробив він це досить оригінальним способом.

В якості путівника він використовував знамениту «Іліаду» Гомера, і завдяки їй спочатку знайшов Трою, а трохи пізніше - Мікени.

Як виглядали Мікени

Основна частина населення жила за межами фортеці, поруч з пагорбом. Після проведених археологами розкопок вдалося дізнатися, що по дорозі до фортеці необхідно було пройти поруч з розташованими поза стінами міста будинками і кладовищем.

У самій межі міста, згідно з даними археологів, були розташовані палац, храмові і житлові приміщення, склади, а також шахтні гробниці, в яких почивали представники правлячої еліти.

Самі Мікени представляли собою відмінно укріплену фортецю, і розташовувалися на високому пагорбі - на висоті 280 метрів. Місто було оточене високою стіною, складеною з гігантських брил. Так, вага окремих блоків досягає десяти тонн, а сама стіна заввишки мала сім метрів, завширшки - шість, а її довжина становила майже кілометр.

Парадні ворота

Щоб потрапити в цитадель, необхідно було пройти через ворота шириною в три метри, які називалися Левиними. Їх звели з трьох брил вапняку величезних розмірів, на які, судячи по заглибинах всередині стін, були навішені дерев'яні ворота.

 

Ворота вінчав барельєф з двома левами, що стоять на задніх лапах і звернені один до одного. Голови левів не збереглися, проте проведені вченими дослідження показали, що вони були виготовлені з відмінного від самої плити матеріалу, по гіпотезам - зі слонової кістки.

Палац

Пройшовши Левові ворота, необхідно було піднятися вгору по дорозі, після чого з лівого боку вона впиралася в провідну до палацу сходи. Сам палац був розташований на вершині скелі.

В кінці сходів розташований дворик прямокутної форми. Щоб в нього потрапити, потрібно було пройти приймальну і тронний зал.

Останній був прямокутним, дах залу підтримувалася за допомогою чотирьох колон, а на стінах були фрески із зображеннями жінок, коней і бойових колісниць.

Житлові кімнати розташовувалися з північного боку палацу, деякі з них мали два рівні. Також тут був виявлений храм зі скульптурною композицією, яка зображує двох богинь, і вівтарями круглої форми.

 

Шахтні гробниці

Праворуч від Левових воріт, за кам'яною огорожею розташовувалися шахтні гробниці, в яких давні греки ховали представників правлячої династії.

Вони представляли собою вирубані прямо в скелі приміщення глибиною від 1,5 до 5 метрів. До нашого часу вони не збереглися, і сьогодні там можна побачити стоячі кам'яні плити, які позначають їх розташування.

У самих гробницях археологам вдалося знайти безліч стародавніх скарбів - вироби з бронзи, срібла і золота, різні чаші, кільця і ​​монети, мечі та кинджали, і багато іншого.

Камерні і купольні гробниці

До будівництва фортеці правителів древніх Мікен ховали в гробницях, створених у вигляді великих куполів, за що вони і отримали свою назву.

Всього дослідники змогли знайти дев'ять таких споруд, що датуються XV-XIV століттями до нашої ери. Гробниці представляли собою споруди з поступово звужуючимся догори куполом, який височів вище рівня землі.

Після церемонії поховання гробницю запечатували, а ведучий в похоронну яму коридор засипали товстим шаром землі.

Стародавні Мікени дуже цікаві, і щороку їх відвідує величезна кількість туристів з усього світу, які бажають своїми очима подивитися, як жили правителі багато тисячоліть тому.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали