Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Парк Олександрія

Полісся, Київська, Біла Церква

ціна квитка або екскурсії:

30 грн.

Здавалося б, що може зрівнятися з красою природи? Унікальні ландшафти, дивовижні представники флори, неймовірна палітра фарб. Але вмілі руки можуть з природних багатств створити справжній шедевр! І ім'я цього розкішного шедевру – парк Олександрія! Це не просто парк, а справжній ідеальний зразок ландшафтного і паркобудівного мистецтва. Знаходиться він у мальовничому місті Біла Церква, і з 1793 вражає навіть найскептичніші натури.

Олександрія – це цілих 400 гектар розкоші, різноманітних рослин, водойм, архітектурних споруд і насолоди. Навряд чи ще є місце, де невеликі альтанки, павільйони, містки та скульптури так гармонійно вписуються в природні багатства. Відчуття неймовірного умиротворення, романтики «а-ля Ромео і Джульєтта» і спокою створюють особливу атмосферу.

Тут хочеться насолоджуватися прекрасним, писати картини, створювати літературні шедеври. Все налаштовує на те, щоб серце і душа наповнювалися натхненням. І це не дивно, що тут побували такі видатні особистості, як Т.Г. Шевченко, А.С. Пушкін.

Дендропарк Олександрія рекордсмен за багатьма пунктами. Це найбільший і найстаріший дендрологічний парк України. Тут росте понад 2500 представників флори різних сортом і видів. Найстарша діброва займає 48га парку. Справжньою родзинкою Олександрії є галявина. Її площа 10га, і на ній висаджено 170 видів рослин!

Це прекрасне рукотворне диво було засновано графом Ксаверієм Браніцьким і було предметом сімейної гордості. Названий парк на честь коханої дружини – Олександри. Неможливо словами описати неймовірні пейзажні композиції. Розташований парк на березі річки Рось, яка є унікальним дзеркалом, що відображає всю розкіш Олександрії.
Основними архітектурними пам'ятками Олександрії обов'язково варто насолодитися. Головний вхід і павільйон Ротонда обов'язково залишаться у вас на фотознімку! Не пропустіть можливість прогулятися по Китайському містку.

 

Джерело «Лев» та «Романтичні руїни» – справжні прикраси парку. А яка акустика в колонаді «Ехо» – просто дивно. До речі, за легендою, під Ротондою спочиває князь Потьомкін-Таврійський. Обов'язково відвідайте екскурсію в сад «Мур», де наливаються сонцем більше 30 видів плодових і ягідних культур з усіх куточків світу! До речі, є можливість дегустації. Не можна не відвідати і музей парку, де вашій увазі представлені мармурові скульптури. На неосяжних просторах Олександрії розташоване аж 25 водойм.

 

Прогулятися вздовж кожного або просто посидіти поруч з ними – це вже вирішуйте самі. А ще тут фонтани, водоспади, штучні піднесення і безліч скульптур. Все це створює враження, що ви здійснюєте прогулянку не в дендрологічному парку, а імператорському місті минулих століть.
Описати всю велич, розмах і визначні пам'ятки парку Олександрія, просто неможливо! Кожен повинен на власні очі побачити цей унікальний шедевр садово-паркового мистецтва, який залишить в пам'яті слід. І головне не забудьте фотоапарат, адже без нього тут просто неможливо гуляти!

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали