Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

70 грн.

Здавалося б, що може зрівнятися з красою природи? Унікальні ландшафти, дивовижні представники флори, неймовірна палітра фарб. Але вмілі руки можуть з природних багатств створити справжній шедевр! І ім'я цього розкішного шедевру – парк Олександрія! Це не просто парк, а справжній ідеальний зразок ландшафтного і паркобудівного мистецтва. Знаходиться він у мальовничому місті Біла Церква, і з 1793 вражає навіть найскептичніші натури.

Олександрія – це цілих 400 гектар розкоші, різноманітних рослин, водойм, архітектурних споруд і насолоди. Навряд чи ще є місце, де невеликі альтанки, павільйони, містки та скульптури так гармонійно вписуються в природні багатства. Відчуття неймовірного умиротворення, романтики «а-ля Ромео і Джульєтта» і спокою створюють особливу атмосферу.

Тут хочеться насолоджуватися прекрасним, писати картини, створювати літературні шедеври. Все налаштовує на те, щоб серце і душа наповнювалися натхненням. І це не дивно, що тут побували такі видатні особистості, як Т.Г. Шевченко, А.С. Пушкін.

Дендропарк Олександрія рекордсмен за багатьма пунктами. Це найбільший і найстаріший дендрологічний парк України. Тут росте понад 2500 представників флори різних сортом і видів. Найстарша діброва займає 48га парку. Справжньою родзинкою Олександрії є галявина. Її площа 10га, і на ній висаджено 170 видів рослин!

Це прекрасне рукотворне диво було засновано графом Ксаверієм Браніцьким і було предметом сімейної гордості. Названий парк на честь коханої дружини – Олександри. Неможливо словами описати неймовірні пейзажні композиції. Розташований парк на березі річки Рось, яка є унікальним дзеркалом, що відображає всю розкіш Олександрії.
Основними архітектурними пам'ятками Олександрії обов'язково варто насолодитися. Головний вхід і павільйон Ротонда обов'язково залишаться у вас на фотознімку! Не пропустіть можливість прогулятися по Китайському містку.

 

Джерело «Лев» та «Романтичні руїни» – справжні прикраси парку. А яка акустика в колонаді «Ехо» – просто дивно. До речі, за легендою, під Ротондою спочиває князь Потьомкін-Таврійський. Обов'язково відвідайте екскурсію в сад «Мур», де наливаються сонцем більше 30 видів плодових і ягідних культур з усіх куточків світу! До речі, є можливість дегустації. Не можна не відвідати і музей парку, де вашій увазі представлені мармурові скульптури. На неосяжних просторах Олександрії розташоване аж 25 водойм.

 

Прогулятися вздовж кожного або просто посидіти поруч з ними – це вже вирішуйте самі. А ще тут фонтани, водоспади, штучні піднесення і безліч скульптур. Все це створює враження, що ви здійснюєте прогулянку не в дендрологічному парку, а імператорському місті минулих століть.
Описати всю велич, розмах і визначні пам'ятки парку Олександрія, просто неможливо! Кожен повинен на власні очі побачити цей унікальний шедевр садово-паркового мистецтва, який залишить в пам'яті слід. І головне не забудьте фотоапарат, адже без нього тут просто неможливо гуляти!

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали