Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Приїхавши у будь-яке місто нашої країни, першим привертає увагу центральний проспект. Прогулянки за цим місцем цікаві і захоплюючі, адже переважно, це одна з перших вулиць міста. Відповідно, вона пережила безліч цікавих подій, зберігає неймовірну кількість легенд. У Львові обов'язковим для відвідування є проспект Свободи. Усе ділове і культурне життя цього граду зосереджене саме в цьому куточку. У вас буде дивовижна можливість побачити Львів в усій красі.

Старовинна вулиця змінила величезну кількість назв. Усі вони йшли одна за одною, як тільки приходила нова влада. У 1990 році закріпилася нинішня, настільки значима назва.

Проспект Свободи розпочав своє існування з 1722 року, коли в місті стали ліквідовувати оборонні вали. І відтоді сталося безліч змін. Спочатку це була малонаселена, нічим не примітна вуличка з декількома площами. Тоді важко було уявити, що через якийсь час, це буде найурочистіша і найкрасивіша вулиця Лемберга.

На початку XIX століття, тут була створена алея неймовірної краси. Розташовувалася вона уздовж річки Полтви, завдяки красивим краєвидам викликала почуття насолоди пішоходам. З іншого боку вишикувалися могутні тополі. Вони бачили усю біль і радощі жителів і гостей міста, дарували тінь і прохолоду під час літньої спеки. Дотепер ростуть на тому ж місці. Здається, підійшовши і поклавши руку на стовбур, можна відчути і почути гомін минулого.

Вже у кінці XIX століття річка була накрита бетонними плитами, зникла можливість милуватися водоймою. Зате було висаджено безліч дерев, квітів і кущів.

Сучасна вулиця – шедевр архітектури. Головна її прикраса – будівля театру опери і балету. Вона не залишає байдужою жодну людину, тому все частіше можна помітити людей, які із завмиранням і цікавістю вивчають його екстер'єр.

 

У будь-яку пору року проспект по-своєму прекрасний. Влітку – тихе і спокійне містечко, де можна неперевершено провести час. Взимку – вихор фарб і емоцій. Адже зимові свята перетворюються на справжній ярмарок. А такого колориту, самобутності, і звичайно, задоволення від усього цього, ви не відчуєте ніде.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали