Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Шевченківський гай

Україна, Галичина, Львівська, Львів

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Приїхавши в таке місто, як Львів, подумки готуєшся до того, що усі музеї і пам'ятки знаходяться в самому серці міста. Причому разом з інтересом, виникає деякий сум, що доведеться довго знаходитися в замкнутому просторі. Але не все так категорично, адже можна не лише відвідувати старовинні будівлі і музеї, що у приміщенні. Львів – місто контрастів. З такими пам'ятними місцями є і абсолютно унікальні, самобутні райони. Одним з таких є Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай».

У цьому дивовижному і колоритному куточку тихо причаїлися абсолютно неймовірні зелені місця – лісисті пагорби Розточчя. Тому, окрім експонатів музею вас чекає незвичайна природа, прекрасні рослини і чистісіньке повітря.

Музей почав створюватися ще в першій половині XX століття, відтоді розрісся в приголомшливий скансен просто неба. Зараз його територія займає 60 га, на ній розташувалося більше 120 пам'ятників архітектури. Кожна умовна етнографічна зона представляє свій куточок Західної України.

Тут зібрані старовинні хати, млини, хлів, інші споруди, які були розташовані на величезній території, але збереглися до наших днів. Серед них є і ціла садиба з хатою XIX століття і стайнею початку XX століття, ба більше – найстаріша хата 1749 року.

Побувавши у цьому місці, ви не лише познайомитеся з архітектурою минулих століть. Для вас відкриється зовсім інша сторона – побут наших предків. Адже зберігся не лише екстер'єр будівель.

Зайшовши всередину, ви побачите сільський будинок таким, яким він був за життя його хазяїв. Тут глиняний посуд, вишиванки, ікони. Між іншим, в музеї зібрали найбільшу кількість древніх церков. Такого більше немає ні в одному світовому скансені. Для вас підготовлений цілий світ, в якому жили наші прабатьки. І його, неодмінно, варто вивчити.Окрім екскурсії по Шевченківському гаю і вивчення експонатів, у вас буде можливість взяти участь у різних майстер-класах. Ви зможете навчитися пекти хліб в справжній печі. Дізнаєтеся, як варити мило і робити олію, а ще випробуєте себе в грі на справжніх давніх музичних інструментах.

 

І звичайно, це буде невимовнезадоволення, якщо потрапите в музей під час будь-якого свята. Тут влаштовують просто незабутні вистави, які залишать глибокий слід у вашій пам'яті. Національні обряди, різні звичаї і традиції – усе доступно будь-якому жителеві і гостю Львова.

Не упустіть свій шанс і відвідайте «Шевченківський гай». Звідти вам вдасться винести море позитивних емоцій і яскравих спогадів.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали