Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

150 грн.

У Житомирській області розташувався дивовижний музейний комплекс, рівного якому немає, не тільки в Україні, а й в Європі. Це неймовірне поєднання старовинного і сучасного, минулого і сьогодення, природи і людини. І це все – замок Радомисль, приватний музей, з любов'ю і дбайливістю, створений з ініціативи однієї єдиної людини – Ольги Богомолець.

Це дивне місце створювалося кілька років, з 2007 по 2011 рік. І центральною частиною його став млин, побудований ще на початку XX століття. Коли його почали реставрувати, виявилося, що зведений він був на підставі більш старої споруди.

Провівши аналогію з назвою району, зробили висновок, що раніше на цьому місці розташовувалася фабрика з виготовлення паперу Радомишля, про яку були згадки в літописі. Датою споруди вважають XVII століття, а ідейним творцем був Єлисей Плетнецкій духовний служитель з Лаври в Києві.

Відновили не тільки саму будівлю, а й інтер'єри, які були в ньому за часів його створення. Згодом, замок розширювався. Була добудована вежа, на якій встановили дзвін. Окрасою музею став єдиний в нашій країні пам'ятник, присвячений творцеві фабрики, по виготовленню паперу. Незвичайним стало й те, що він встановлений прямо на воді.

Зараз, комплекс складається з декількох об'єктів:

  • Музей зборів українських домашніх ікон – унікальне місце, аналогів немає навіть в Європі. Тут представлено близько 5 тисяч ликів, виготовлених в різний період часу, різними способами і з використанням різних матеріалів. У цьому місці зібране церковне начиння з усіх куточків нашої батьківщини від великих домашніх іконостасів, до маленьких дорожніх ікон.
  • Концертний зал, в якому проходять концерти різноманітної музики – від класичної і до джазу. Великий камін і статуя Арханегела Михайла дали ще дві назви цієї кімнаті. А ще, рідкість цього залу полягає в тому, що тут є живе джерело.
  • Обрядовий зал. У ньому для бажаючих проводять офіційні одруження, а в Трапезному залі – не тільки можна приготувати їжу, а й насолодитися копіями стародавніх карт XV-XVIII століть.
  • Ландшафтний парк – дивовижне місце, яке постаралися зберегти в первинному природному вигляді, по мінімуму втручаючись в процес формування і життя місцевої флори. Велика частина дерев, квітів і чагарників відноситься до рідкісних видів. А ще, саме тут, річка Мика стала постаментом для пам'ятника Єлісею Плетнецкому. Скульптура ченця, пливе в човні. І кожна деталь цього меморіалу несе глибоку думку. Яка саме ця ідея, ви можете дізнатися, відвідавши музей.


 

Приїжджайте в Замок Радомисль. Тут вас чекають нові і неймовірні враження. Адже кому не цікаво подивитися, наприклад, які технології використовувалися в XVI-XVII столітті, для виробництва паперу? Кожен експонат, кожна частинка інтер'єру привертають до себе увагу своєю самобутністю і індивідуальністю. Історико-культурний комплекс із задоволенням чекає вас до себе в гості, і готовий подарувати незабутні емоції кожному, хто переступить його поріг.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали