Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

10 грн.

Вдалині від міської метушні, там, де від чаруючої природного тиші перехоплює подих, серед найкрасивіших пейзажів розкинувся казковий замок. Він як ляльковий палац, дивиться на світ своїми віконцями – очима. Викликаючи тремтливе захоплення одним своїм зовнішнім виглядом. І це дивовижне будова – в минулому заміське представництво графів – замок Шенборнів, розташований в урочищі Берегвар.

Більш ніж 100-річна історія замку, починається з моменту, коли в 1728 році імператор Австрії Карл VI приніс в дар Лотару Францу Шенборна землі в місцевості, поруч з Мукачево. Так як володіння землею було спадковим, бездітний священнослужитель заповів ці землі своєму двоюрідному братові Фрідріху Карлу Шенборна.

Власники закарпатських земель любили полювання і часто навідувалися сюди разом з друзями. Тому, в 1840 році було прийнято рішення про будівництво невеликого дерев'яного будинку. Так як гостей з кожним разом ставало все більше і більше, дерев'яний будинок замінив кам'яний замок, 1890-1895 років будівництва. 

Замок Шенборнів і не відходив від моди того часу, тому будівництво будівлі було тісно пов'язане з астрономічним роком. Вікон в замку зробили рівно стільки, скільки днів в році. Кімнат – скільки тижнів. Виходи з замку дорівнювали кількості місяців, і вежі, в кількості 4 штук – символізували пори року.

Легкість і вишуканість палацу надають химерні башточки, фігурна черепиця, різнокольорові вітражі, гербова ліпнина і флюгери з роком побудови замку. Навколо будівлі був посаджений ландшафтний парк, в якому ростуть рідкісні види рослин, встановлено пару скульптурних композицій. Основною родзинкою парку є штучне озеро, вириті в формі кордонів Австро-Угорської імперії тих часів. Тепер, в замку розташувався санаторій «Карпати», і для відвідування туристів відкриті тільки бібліотека і камінний зал. Зате зовнішнім виглядом палацу і парком можна насолоджуватися безперешкодно.

 

За місцевими переказами, в парку знаходиться джерело для вашої краси і молодості, вмиваючись з якого, можна довго залишатися молодим. Приїжджаючи в Закарпатті, обов'язково відвідайте це райське місце, і обов'язково зайдіть в приміщення. І, можливо, саме вам зустрінеться привид жінки в чорному вбранні. Цю палацову легенду із задоволенням вам розкажуть місцеві жителі, і пов'язана вона з ревнивим графом. Він настільки сильно сумнівався у вірності дружини, що не міг сконцентруватися на полюванні, і часто повертався ні з чим.Якось, він зустрів в лісі ворожку, і та нагадала, що якщо його дружина, ціла, спуститися з прямовисної кам'яної скелі, то вона вірна. Дружина без особливих зусиль опустилася на землю, і відразу кинула чоловіка. Причиною стало те, що він ризикував її життям. І коли вона померла, привид почав бродити по замку.
Так що, романтичний, таємничий і непередбачуваний замок Шенборнів чекає і вас до себе в гості.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали