Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Географічний центр Європи

Україна, Закарпаття, Закарпатська, Рахів

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

У 19 столітті географів та геодезів дуже зацікавило питання  - а де ж знаходиться центр Європи?. Після детальних вимірів та прорахунків десь у 1887 році географи з Віденського Імператорського визначили, що справжній географічний центр Європи знаходиться в Україні у селищі Ділове, біля Рахова на Закарпатті.

Дослідження по візначенню геграфічного центру Європи були потрібні для побудови залізної дороги. Після ретельного вивчення місцевості на території села Ділове було встановлено двометровий памятний знак з написом на латині, що в перекладі означає: «Це постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в Європейській системі широт і довгот. 1887».

А вже через 90 років, десь у 1977 вчені перевіривши всі дані та після власних замірів встановили свій знак у вигляді стели - підтвердивши, що саме тут знаходиться центр Європи.

Під знаком є невелика гулька яка точно вказує саме центральну точку Європи. Кожен поважаючий себе турист - особливо той, хто мріє багато мандрувати по Європі, прагне до неї доторкнутись, зфотографуватись та загадати бажання!

Тут навіть сувенір з цього приводу можна придбати і обмити таку подію в колоритній гуцульській колибі! Доречі це не просто колиба - це "колиба - музей" де ви зможете не тільки скуштувати карпатські страви та зігріваючі напої, а й подивитись на національне гуцульське вбрання та речі побуду.

Для серйозних шоперів тут є цілий сувенірний ринок, де гуцульські сувеніри на будь який смак – дерев’яні іграшки та прикраси, травяні чаї та наливки, плетені корзинки, вироби із овечої шерсті – теплі рукавички та шкарпеточки, жилетки, шапки та пледи.

Саме село Ділове дуже мальовниче, тут протікає ріка Тиса, та простягаються мальовничі Карпатські гори. Тут можна і порибалити, і усамітнитись з природою і посмакувати чогось смачненького. Регіон багатий на старовинні церкви, туристичні маршрути та водоспади, але треба бути уважним бо поруч румунський кордон - тому йдучи в гори реєструйтесь у прикордонних служб. 

Тури по Україні, тур в Карпати, тур по карпатам, відпочинок в карпатах, екскурсії в центр європи, екскурсії в рахів

25.11.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали