Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Місто Рахів знаходиться у Закарпатській області, між гірськими масивами з найвищими карпатськими вершинами Горганами, Свидовця, Чорногірським хребтом та Рахівськими горами. Місто розташоване нижче злиття Чорної та Білої Тиси в мальовничій вузькій улоговині між горами. Відстань до Ужгорода становить залізницею – 222 км, автошляхами – 209 км. Біля Рахова знаходиться село Ділове, яке є центром Європи.

Сьогодні Рахів – це невелике місто з населенням близько 16 тис. чоловік та досить розвиненою туристичною інфраструктурою. У місті працюють: турбаза, готелі та ряд приватних будинків. У Рахові  також розташоване управління Карпатського біосферного заповідника.

Клімат

Клімат у Рахові помірний з яскраво вираженою поясністю: у низовині помірний, з теплим літом і відносно м'якою зимою, а у верхів'ях - різко континентальний, з холодною і тривалою зимою та прохолодним дощовим літом. Середня січнева температура в місті -4,9 ° C, а середня річна температура повітря становить +6,7 ° C.

Історія міста

За офіційною версією, Рахів заснований у 1447 році на перехресті шляхів з Галичини і Буковини до Румунії та Угорщини. Вже тоді місто мало власну печатку та герб і належав до володінь угорських королів. За однією з версій, назва міста походить від слова «рахувати», оскільки купці зупиняючись тут перераховували гроші. Одними з перших поселенців Рахова були втікаючі з Закарпаття та Галичини селяни-гуцули, які намагалися сховатися у горах від феодального гніту. Гуцули в Рахові займалися вівчарством, рибальством, полюванням, бджільництвом. Жили в землянках, а згодом будували гуцульські будинки – гражди.

Мінеральні джерела міста

У межах міста Рахова розташовано 14 слабо та мало мінералізованих джерел типу нарзан. За даними дослідників мінеральних вод Закарпаття, води рахівських мінеральних джерел можна використовувати при лікуванні органів травлення та кровообігу.

Туризм у місті

Місто Рахів придатне як для зимового активного відпочинку, так і для літнього. Карпатський біосферний заповідник, офіс якого розташований саме тут, розробив кілька цікавих екотуристичних маршрутів. З Рахова ведуть туристичні стежки до водоспадів Драгобратського, Труфанцу найвищого водоспаду Закарпаття, а також багатьом іншим цікавим туристичним об'єктам. Серед них гори Близниця, Говерла найвища точка України, а також прекрасні гірські озера та інші природні пам'ятки Закарпаття, що відомі за межами України. У Рахові також присутні місця для екстремального туризму на бурхливих водах Тиси.

Крім усього вищеперерахованого в Рахові є велика кількість історико-культурних пам'яток. Для туристів найцікавішими з них є:

  • Музей екології гір та історії природокористування Карпат в адміністративній будівлі  Карпатського біосферного заповідника, що входить в ЮНЕСКО;
  • Музей І.Франка;
  • Географічний центр Європи в районі с.Ділове;
  • Форелева ферма;
  • Пам'ятники дерев'яної гуцульської архітектури XVII-XIX століть в навколишніх селах:
  • Церкви Троїцька і Різдва Богородиці;
  • Костел Св. Юрія.


Рахів – це край туризму та відпочинку, перлина гуцульського краю, що відкриває свої щирі обійми для кожного мандрівника та дає можливість отримати насолоду для очей та зануритися у свято для душі та тіла у будь-яку пору року.

 

02.07.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали