Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Крепость Паламиди в Нафплионе

Греція, Пелопоннес, Арголіда, Нафпліон

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Розташована в місті Напфліон, фортеця Паламіді є могутньою фортифікаційною спорудою. Вона розташована на вершині пагорба, на висоті понад двісті метрів над рівнем моря.

Фортеця була надзвичайно амбітним і великим проектом, і, незважаючи на свої розміри, була побудована в разюче стислі терміни. Так, будівництво почалося в 1711 році за наказом Августина Сагредо, і вже в 1714 всі роботи були завершені.

Проектували фортецю два талановитих архітектора - Лазалль і Джаксіч. Сама будова являє собою вісім великих автономних бастіонів, які з'єднують потужні стіни.

Все проектувалося таким чином, що навіть якщо б один або кілька бастіонів були б захоплені, інші могли продовжувати оборону. У 1715 році турецьким військам вдалося захопити фортецю, і контролювали вони її більше століття, аж до 1822 року. Пізніше тут була розташована в'язниця.

Центральний бастіон фортеці, названий на честь Святого Андрія, був в рази краще укріплений, і грав роль основного штабу всієї фортеці. Тут же знаходиться каплиця, раніше присвячена Святому Жерадо, а сьогодні - Святому Андрію. Бастіон Мильтиад був тюремним, і тут містили найнебезпечніших злочинців.

Фортеця в наші дні

Фортеця, стіни якої пам'ятають страшні кровопролитні бої, відмінно збереглася до наших днів, і сьогодні приймає туристів з усього світу.

 

Примітно, що з 1828 і по 1833 року першою столицею Греції було якраз місто Напфліон, а не Афіни.

Дістатися до фортеці можна багатьма шляхами, як на автобусі або орендованому авто, так і іншим, пішим шляхом. Місцеві гіди називають його «дорогою тисячі ступенів», але їх там насправді трохи менше - 857.

Вибирати цей шлях варто тільки самим тренованим туристам, так як підйом може виявитися справжнім випробуванням, адже тут грають свою роль такі фактори, як висока температура повітря, крутий кут підйому і головне - протягом усього шляху ви не зустрінете тіні.

 

За вхід у фортецю доведеться заплатити близько чотирьох євро, і, з огляду на те, які захоплюючі дух види відкриються перед поглядом втомленого туриста, сума це дуже незначна.

Гуляючи по фортеці, мимоволі захоплюєшся міццю і величчю оточуючих бастіонів, на будівництво яких витратили всього кілька років. А якщо піднятися на найвищу точку фортифікаційної споруди, то можна з висоти пташиного польоту помилуватися на мальовничу морську затоку і місто Напфліон, що розкинулися далеко внизу.

Особливо красива фортеця ввечері, коли починають згущуватися сутінки і вмикаються потужні прожектори, які висвітлюють форт. У ці моменти здається, що палаючі стіни фортеці ніби стікають вниз, з пагорба.

Фортеця Паламіді - це надзвичайно красиве місце, і кожен турист просто зобов'язаний побувати в цих потужних стінах, і відчути віяння історії, що ніби виходить від кожного камінчика.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали