Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

30 грн.

Всього в 10 км від села Іза на Закарпатті (Хустський р-н) вже майже 30 років в Україні функціонує та розвивається Оленяча ферма. Подорожуючи по Закарпаттю туристи залюбки приїздять сюди помилуватись гарними тваринами, пофотографувати та погодувати оленів. Ферма сьогодні займає близько 57 гектарів землі та налічує близько 350 голів. Вхід на оленячу ферму сьогодні коштує 30 грн з дорослих, 25 грн – діти і пенсіонери. Безкоштовно: інваліди, діти з багатодітних сімей. Тварин привезли сюди ще за радянських часів з Сибіру Росії (десь у 1987 році - близько 90 тварин) прижилось тільки 50 чи 60 тварин. Сьогодні в Україні олені себе дуже добре почувають і їх популяція на фермі зростає. Оленям обладнано великі та просторі вольери. Вранці та ввечері приходять поїсти до годівниць. Поруч коло ферми є річка, з якої вони п’ють воду, а в спеку  - вони там купаються.

Протягом листопада та грудня у тварин шлюбний період. Самці олені старше 4 років постійно б’ються, інколи навіть до смерті. А через 7 місяців влітку зявляються маленькі оленятка. Мами з ними возяться не відходять більш ніж на 100 метрів і годують двічи на день. Найбільша загроза для маленьких оленят - це холод, ворони та вовки.

Олені розумні стадні тварини. Погодувати їх можна тільки через огорожу бо це тварини з характером і рогами. Вони вже розуміють, що коли приїздить велика група туристив - то їжі буде на всіх багато, і вони майже всім стадом прямують до огорожі. Коли туристів не багато то до вольерів підходять найнахабніші з тварин. Відро корму можна купити за 25-30 грн (це кукурудзяні палички без цукру та овочі).  Пристрасті по їжі зобезпечено - готуйте фотоапарати!

Апетит у стада доволі великий і чим холодніше тим апетит збільшується відповідно також. Сіно в годівницях є завжди, а пшеницю підсипають двічі в день: вранці і ввечері. За зиму стадо з'їдає до 140 тонн пшениці та до 40 тонн сіна. Навесні оленів вже випуськають на пасовище і все літо вони на підножному кормі. Тому якщо хочете побачити оленів в усій красі, як в мультиках про Бембі, то вам бажано завітати на ферму з травня по серпень. Олені в цей період найгарніші: коричневі з яскравими білими плямками. 

Основною метою створення оленячої ферми було отримання не мяса або шкіри, а Панти (тобто, неокостенілих рогів). Це дуже цінний препарат для створення ліків від багатьох хвороб (гіпотонії, неврозах, зниженому імунітеті). Ріжки оленям у віці від 4 до 14 років щорічно починають пиляти в кінці літа. То є дуже ювелірна справа і потрібно дуже правильно вибрати день. Влітку при гарній погоді ,та при доброму харчуванні у оленів роги можуть зростати до 4 сантиметрів у день. Поки йде активне зростання рогів олені дуже спокійні й не бються бо зламаний ріг може привезти до загибелі тварини, оскільки в рогах в цей період спостерігається високий артеріальний тиск, роги аж гарячі і пульсують, якщо до них приторкнутись. Старші олені самі приходят на спилювання рогів - а молодші дуже пручаються та тікають. Після спилювання панти заморозять та відправлять на фармакологічну фабрику - де з них виготовляють ліки. 

Тури по Закарпаттю, тур на Закарпаття, Екскурсія на оленячу ферму, Екскурсії по закарпаттю, цікаві об'єкти Закарпаття

 

24.11.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали