Термальний комплекс "Косино"

ціна квитка або екскурсії:
Комплекс поблизу кордону з Угорщиною витримано в австро-угорському стилі: вхідна вежа, шпиль якої здіймається на 40 метрів, веде до рецепції та великого холу, де діюча австрійська піч та інші раритетні елементи інтер'єру.
В Берегівському районі Закарпаття є невелике село Косонь. І донедавна слово круто з ним ну ніяк не асоціювалось. Поряд із селом знаходилась стара занедбана база і забуті басейни термальних вод при ній. Та 2012 року було розпочато кількарічний проект з розвитку оздоровчо-рекреаційного комплексу під назвою "Косино". За короткий час косоньські термальні басейни вдалося зробити, по суті, кращими на Закарпатті. "Косонь – це круто", такі відгуки доводиться нерідко чути від туристів, що там побували. І їх цілком можна зрозуміти.
В комплексі Косонь на вас чекають два басейни з термальною водою, що підіймається з глибини близько 1200 метрів, охолоджується до 40 градусів і завдяки хімічному скдаду придатна для лікування цілого ряду захворювань: опорно–рухового апарату, серцево–судинної системи, периферичної нервової системи, периферичних судин та міліарної систем. А ще мінеральні води здійснюють загальний оздоровлюючий ефект на організм, збагачуючи його корисними речовинами та мікроелементами. Дехто стверджує, що оздоровлюючий ефект від впливу термальних вод на людський організм потребує комплексного та тривалого дослідження. Але чи не кращим аргументом є місцеві мешканці й туристи, що не вперше приїздять здалеку, бо на собі відчули ефективність купання в косоньських басейнах.
До речі, окрім термальних, є ще два басейни з прісною водою, що працюють в літню пору. Один із них оформлений в екзотичному мексиканському стилі та має АКВА - бар, тож насолоджуватись коктейлями можна за барною стійкою, не покидаючи при цьому басейну. Інший – дитячий, з облаштованим поряд ігровим майданчиком для малечі. З цього басейну відкривається краєвид на вершину, по якій проходить кордон з Угорщиною.
Кругом є доріжки лежачки, місточки та бардюрчики. Все зроблено на вищому рівні.
Відвідання сусідньої держави може стати додатковим бонусом для любителів мандрувати. А для шанувальників комфортного відпочинку таких бонусів вистачає і в "Косино": безкоштовна фінська сауна та Wi-Fi на всій території комплексу, підігрів підлоги, симпатичні душеві та "Королівська зала", де можна відпочити на "королівському троні", масажний кабінет, затишна чайна, фонтани та гідромасаж в басейнах, смачна угорська кухня. Вся ця розкіш знаходиться на території 200-річного дубового гаю, де могутні красені-дуби самим своїм кремезним видом потверджують оздоровчий ефект місцевості.
В "Косино" все, дійсно, створено з душею і продумано до дрібниць.
На рецепції ви отримаєте електронний браслет, що дає можливість не лише відвідувати басейни, але й розраховуватися в барі (бо звідки в басейні діставати кошти?). Речі можна залишити в шафках з електронними ключами. Також до ваших послуг – індивідуальні кабінки для перевдягання, вішаки, фени, одним словом В термальному комплексі косонь є все, що потрібно, аби насолоджуватись комфортним відпочинком європейського рівня.
Ну і окреме слово варто сказати про незабутні відчуття від купання в термальних басейнах зимової пори. Це особливо приємний кайф, коли над тобою морозне зоряне небо, а навколо – тепла мінеральна водичка… Єдине, про що шкодуєш: не можна купатись як завгодно довго. Варто дотримуватись рекомендованих 15-20 хвилин з кількаразовими інтервалами.
І обов'язково варто скуштувати славнозвісний бограч, аби, врешті, зрозуміти, за що ж так хвалять це відоме блюдо угорської кухні. А коли вас згодом запитають: "Що то воно таке – басейни в Косоні?", зможете зі знанням справи повторити заголовок статті.
Бо Косонь – це, насправді, круто!
Автор Олександр Пилипчук