Зимова казка Карпат
- Неймовірні зимові Карпати
Початок туру | Тур в аріхві |
Завершення туру | |
Кількість днів | 5 днів |
Кількість ночей | 2 ночей |
Нічні переїзди | 2 |
Активні дні | 3 |
Тип транспорту |
![]() |
Проживання | |
Місце зустрічі | |
Дод. послуги |
|
Тип харчування | Сніданок (3), Вечеря (3) |
Примітки |
Очікуйте інфолист
|
День 1
19:00 Зустріч туристів в місті Київ, м. Житомирська, біля автосалону INFINITI, займаємо місця в автобусі, і вирушаємо. Наш автобусний тур в Карпати починається!
Всі подробиці можна буде дізнатися за два дні до початку туру в рубриці ІНФОЛИСТИ.
День 2
Ранній приїзд в смт. Ясіня Рахівського району Закарпатської області. Туристів зустрічають господарі садиб зеленого туризму, міні-готелів та готелів. Поселення згідно Ваших побажань.
Сніданок та вільний час. Варіанти проведення вільного часу:
Факультативна екскурсія "Зимова казка":
Полонина Перці + Резиденція Святого Миколая:
- Розваги на висоті 1000 метрів над рівнем смерек з видом на Говерлу!
- відвідай садибу св. Миколая та отримай море емоцій;
- майстер клас з виготовлення ялинок та віночків з хвої;
- куємо щастя на висоті 1000 м. над рівнем смерек;
- гуцульські делікатеси за давніми рецептами;
- перша у Карпатах резиденція фірмових наливок;
- сноутюбінг.
Буковель
Найбільший гірськолижний курорт України. Туристичний бізнес процвітає в будь-яку пору року. Взимку ми пропонуємо Вам насолодитись катанням на лижах, сноубордах, санчатах та ковзанах. Курорт привабливий як для професіоналів, так і для початківців, лижні траси задовольнять найвимогливіших профі-екстремалів, а розвинена інфраструктура курорту запропонує масу розваг і задоволення для любителів. Але потрібно відмітити, що вартість такого відпочинку – вище середнього.
Перевернута хата (фотопауза)
Неподалік гірськолижного курорту “Буковель” можна побачити незвичайну архітектурну споруду – Перевернуту Хату. Це одне з перших архітектурних див сучасної України. Щоденно сотні автомобілів та десятки туристичних автобусів зупиняється поряд, щоб зробити світлини на згадку.
Перевернуту хату гуцульські майстри-теслі звели усього за півтора місяці. Спочатку планували облаштувати в ній невеличкий отель, проте ця ідея не втілилася в життя. Зараз в середині діє музей та розміщені криві дзеркала. На території діє виставка 3D картин та страусина ферма. Поруч розташовано досить великий сувенірний ринок.
Стежка Довбуша (зупинка при наявності вільного часу)
Пізнавально-екскурсійна прогулянка по стежці Довбуша, де зможемо дізнатися захоплюючі історії про життя повстанців та погуляти по мальовничих Карпатами на еколого-пізнавальному маршруті.
Водоспад Пробій - сувенірний ринок в Яремче
Яремче одне з, найкрасивіших міст Карпат, розташоване в долині річки Прут на висоті 585 м над рівнем моря. В Яремче можна побачити стрімкий водоспад Пробій. Потік води стрімко мчить по високим порогам. Також в Яремчі розташований ринок з сувенірами, де також можна придбати щось на згадку.
Яблуницький перевал (зупинка при сприятливих погодних умовах)
Яблунецький перевал (Яблуницький, Татарський) – ворота в Закарпаття, висота – 931 м над рівнем моря. Це межа між Івано-Франківською та Закарпатською областями, між Прикарпаттям та Закарпаттям. Чудове місце для туризму, відпочинку та споглядання неповторних Карпатських красот. Звідси відкриваються захоплюючі дух панорами гірських полонин, що потопають у зелені весною та влітку, покриваються позолотою восени та ховаються під білосніжні ковдри взимку, а також можна побачити вершини гір, що так і тягнуться ген за хмари. Просто неймовірна краса! Приготуйте фотоапарати! Ну і звичайно сувенірний ринок… Такого розмаїття гуцульських виробів, сувенірів, пледів і всього-всього всякого-різного, ви не побачите ніде! Наразі приготуйте гаманці)))
або
Бажаючим покатататися на лижах або сноубордах пропонуємо виїзд на гірськолижні курорти Буковель або Драгобрат
Для любителів спокійного відпочинку, пропонуємо залишитись в Ясінях та насолодитись чистим гірським повітрям, попаритися в бані або в чанах, смакуючи цілющий трав’яний чай. Або відвідати місцеві колоритні Колиби.
Повернення в садиби/готель. Вечеря. Вільний час.
День 3
Сніданок.
Для всіх бажаючих: екскурсія «Магія Карпат»
Екскурсія відбувається при наявності мінімальної кількості туристів – 10 осіб.
Побачимо унікальний австрійський віадук у Ворохті, завітаємо в гості до справжнього трембітаря, відвідаємо музей «Гуцульської магії» та завітаємо до музею Старожитностей
Переїзд до Ворохти. Огляд та фотографування австрійського віадука.
Австрійський віадук в Ворохті – збудований за часів, коли Ворохта входила до складу Австро-Угорської держави. В 1895 році його збудували військовополенні італійці і з тих пір віадук в Ворохті милує око багатьох подорожуючих. Збудований з каменю, загальною довжиною 130 метрів, міст являється справжньою перлиною архітектурної спадщини Карпат. Урочистості та помпезності мосту надають чисельні арки, які в наші дні було майстерно прикрашено муралами на яких зображені сцени з відомої повісті «Тіні забутих предків».
Хата-музей «Хата-Гражда»
Перші згадки про дану будівлю датуються1858 р. В кінці 19ст тут проживала родина Харуків у яких часто бували Іван Франко, Михайло Коцюбинський та Володимир Гнатюк. В 1964 році хату-гражду використовував Сергій Параджанов при зйомках відомого фільму “Тіні забутих предків”.
Ґражда складається із трикамерної хати (хата+сіни (хороми) +хата), бокових та задньої притул, перпендикулярної кліті й огорожі. Навіси огорожі досить широкі – понад два метрів, які залишають вузьку смужечку двору. Двір викладений плиткою. У хаті зібрано багато автентичних предметів гуцульського побуту.
Відвідування музею гуцульської магії або музей Галєрія - експозиція музею гуцульської магії майстерно відтворює незабутню атмосферу чарів і давніх народних звичаїв. Відвідавши музей, можна дізнатись про гуцульських чародіїв, мольфарів та знахарів, що колись жили в цих місцях. Музейна експозиція містить різноманітний інвентар, що використовувався для зцілення чи замовляння, а також особисті речі мольфарів, які були відомі в цих місцях і далеко за їх межами. Відвідування такого музею дозволить дізнатись багато цікавого про давні звичаї, почути про вірування предків, відчути таємничу атмосферу надприродного та повірити в чудо. Також музей пропонує майстер-класи, зокрема з прядіння, виготовлення дерев’яних речей чи дзеркальної каліграфії.
Час на обід
Відвідування музею Романа Кумлика або музей “У Трембітаря”
Музей Романа Кумлика відкритий 2000 року. Експонується колекція Романа Кумлика, яку він збирав понад 30 років свого життя. Справжньою родзинкою музею являється велика колекція різноманітних музичних інструментів, які не лише можна побачити, а почути. Екскурсія перетворюється в концерт, а концерт продовжується екскурсією. Після смерті Романа Кумлика, екскурсії проводить його донька Наталя Гузак, яка грає на тримбі, зозулі, лірі, скрипці, сопілці, цимбалах.
Повернення в садиби/готель. Вечеря. Ночівля.
День 4
Сніданок.
Варіанти, як гарно провести день в Карпатах:
1) Факультативна екскурсія “Перлини Карпат”:
Екскурсія відбувається при наявності мінімальної кількості туристів – 10 осіб.
Струківська церква (Церква Вознесіння Господнього)
Цікаву легенду про заснування Струківської церкви і самого містечка Ясіня, в якому знаходиться церква, розповість вам наш екскурсовод. А от що стосується цінності цього християнського храму, то це, безперечно, верх майстерності і досконалості в гуцульських традиціях дерев’яного будівництва. Церква, до речі, занесена в список світової спадщини ЮНЕСКО.
Труфанецький водоспад
Зі схилів Сведівецького хребта несе свої води до Чорної Тиси гірський потічок Труфанець. І ось в одному скелястому місті потічок вирішив скоротити шлях і пригнув з 36-метрової висоти вниз до річки. Так утворився водоспад, названий в честь цього хороброго потоку – Труфанецьким. Це неймовірно красиве видовище – падаючі каскадом потоки води серед первозданної карпатської природи! Водоспад Труфанець – найвищий в Закарпатті, і при цьому найдоступніший, – знаходиться прямо біля автомобільної траси.
Рахів
Чи знаєте ви, що Рахів – найвисокогірніше місто в Україні? А перепад висот в самому місті сягає 500 метрів!? А ще, саме в Рахові знаходиться Центр Європи! А ще, Закарпатська Гуцульщина, в тому числі Рахівщина, – самий західний регіон України! А ще – це неймовірної краси край! Але саме велика цінність Закарпатської Гуцульщини – це її люди! Так знати своє коріння, і так цінити та знати і зберігати національні традиції сьогодні мало хто може!
Кваси
Живописне гірське село, над яким ніби схилились найвищі карпатські вершини, серед яких і двотисячник Петрос, відоме не тільки своєю красою. Тут знаходяться джерела з цілющою водою, їх тут більше 80-ти. А місцеві жителі називають цифру 200, кажуть місця знати потрібно! Цілющі мінеральні води та чисте гірське повітря – справжній скарб цього краю. Недарма в радянські часи саме в Квасах проходили реабілітацію льотчики-космонавти, після польотів в космос.
Дегустація крафтового пива “Ципа”.
2) Підкорення зимового Драгобрату
Екскурсія відбувається при наявності мінімальної кількості туристів – 8 осіб.
Драгобрат – є самим високогірним курортом України. Вершини гір сягають від 1300 -1700 м над рівнем моря. На Драгобрат можна добратися тільки двома гірськими дорогами на транспорті підвищеної прохідності. Драгобрат знаходиться всього в 18 км від селища Ясіня.
Драгобрат оточений хвойними лісами, а вище – починається альпійська зона, початок гірського масиву, вершина якого – гора Стіг (1707 м). Поруч розташовані гори Жандарм і Близниця (1883 м), з яких можна побачити найвищу точку України – гору Говерла (2061 м).
Розташування гір Свидівецького хребта створює передумови для наявності стабільного сніжного покриву з листопада по травень. Свидівецький гірський масив і його неймовірно красиві пейзажі притягують аматорів гірськолижного спорту з країн Східної Європи.
3) Виїзд на Гірськолижні курорти Буковель чи Драгобрат. Катання на лижах, сноубордах.
Для тих, хто залишається в селищі, є можливість покататися на санках та лижах в с. Ясіня. Також провести день можна відвідавши місця традиційної гуцульської культури, поспілкуватися з місцевими жителями, зробити фото гірських пейзажів або просто погуляти.
17:30-18:00 Вечеря.
18:30 Збір туристів біля автобуса. Виїзд комфортабельним автобусом до Києва.
День 5
06:00-08:00 Приїзд до Києва з хорошим настроєм і масою вражень. Прощаємося, та ненадовго. До наступних подорожей!