Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Дивовижний райський куточок, справжня перлина України – національний природний парк Гуцульщини. І тут, серед мальовничої природи Івано-Франківської області, кожного чекає невелике, але привабливе село Старі Кути. Площа самого заповідника досягає 32га, а невелике село знаходиться на його території, чим явно викликає інтерес у поціновувачів первозданної природи. Приїжджаючи в це село відчуваєш справжній прилив сил і енергії, вдихаєш чисте повітря Карпат і насолоджуєшся життям.

Старі Кути – райський куточок

Це дійсно дивовижне місце, де відпочиває не тільки тіло, а й душа. Тиша, спокій і умиротворення.

Пташки щебечуть, місцеві жителі дарують посмішку всім перехожим, а повітря наповнює весь організм киснем. Проспати до обіду в цьому чудовому місці – просто блюзнірство. Який світанок тут, просто не описати словами.

Розташувалося село Старі Кути між двох гірських річок, що робить його ще більш привабливим. Різноманітність флори і фауни, а також мальовничий ландшафт запам'ятаються вам надовго!

Різноманітні пам'ятки Старих Кут

Не тільки м'який клімат і гірське повітря ваблять сюди. Хіба не цікаво познайомитися з архітектурою старовинних церков, відвідати могилу Січових стрільців, яка завжди усипана квітами.

Є на території села і кілька пам'ятників відомим діячам. Яскравою природною пам'яткою Старих Кут вважаються соляні колодязі. Колись, це було головне джерело доходу місцевих жителів, які виварювали і продавали сіль. Але, безумовно, все це затьмарюють багатства матінки-природи.

Прогулянка по лісі, який оточує село, доставить вам масу вражень. Придивіться, там по квітучій галявині пробіг олень, а за тим великим деревом росте представник флори, занесений до Червоної Книги України. Серед буйства зелені зустрічаються колоди і ключі з джерельною водою, яка аж солодка на смак. Відпочинок тут просто незабутній!

 

Маловідома історія Старих Кут

У джерелах дуже мало інформації про це казкове село. Вперше в літописі воно згадується лише в 1448 році, але є припущення, що заселені ці землі набагато раніше. Багато подій довелося пережити гуцулам, які любили свої землі. За свою історію, Старі Кути пережили набіги кочівників, панщину і Другу світову війну. Жителі брали участь в опришківському русі.

Кажуть, що навіть сам Олекса Довбуш не раз відвідував ці чудові землі. Але незважаючи на всі випробування, сьогодні село продовжує відчувати смак до життя. Жителі займаються традиційними гуцульськими ремеслами і з особливою гостинністю зустрічають гостей.

25.07.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали