Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

200 грн.

Цілющі властивості лумшорських вод місцеві жителі помітили здавна. Тому, старожили можуть повідати, як купальщики сірководневих ванн повертали собі радість руху і зміцнювали нервову систему. Самим же незвичайним є те, що традиційно ці купання проходять під відкритим небом, не дивлячись на пору року. Якщо ще збереться весела компанія то враженя просто неймовірні!

Село Лумшори за статусом є гірським селом,біля якого знаходиться однойменне урочище, в якому шумить водоспад з такою ж назвою.

Водоспад несе свої води з полонини Руна, що є найбільшою полониною Українських Карпат, і являє собою комплекс високогірних альпійських луків, висота над рівнем моря яких досягає 1479 метрів, а площа - 1100 гектарів.

Село Лумшори раніше були непоказним, скромним закарпатським селом. Сьогодні це відрада та бажане місце туристів з усієї України, та ближнього зарубіжжя, що приїжджають сюди не тільки насолодитися красою Карпат, відпочити на природі, а й скупатися в тутешніх сірководневих гарячих ваннах або ії ще називають чани. Перший чан що тут знаходиться був відлитий з чавуну ще в 1600 році (про що свідчить спеціальне тавро).

 

Перші згадки про мінеральні води Закарпаття в медичних цілях відноситься до XVI-XVII століття. У 1463 році король Угорщини Матіас, наказав записати мінеральні води Сваляви як статтю доходу, від мінеральних вод, які використовують для пиття і купання.

У 1755 році гарячими джерелами володів граф Шенборн.
Перший медичний заклад в селі Лумшори було створено в 1600 році.
З 2003 року тут функціонує канатна дорога довжиною в 300 метрів.
Зараз популярним у туристів є купання у великих металевих чанах, під якими горить вогонь.

Ємність чанів 1000 літрів, в них набирають та нагрівають спеціальну мінеральну воду до +40-45 градусів за Цельсієм. Такі процедури покращують діяльність опорно-рухового апарату і нервової системи. Спеціалісти радять після кожного заходу в чан - контрастне купання в гірській річці. Туристи та місцеві жителі залюбки проводять такі екстримальні купання навіть у морозні дні.

Цілющі властивості лумшорських вод місцеві жителі помітили здавна. Тому, старожили можуть повідати, як купальщики сірководневих ванн повертали собі радість руху і зміцнювали нервову систему. Самим же незвичайним є те, що традиційно ці купання проходять під відкритим небом, не дивлячись на пору року. Якщо ще збереться весела компанія то враженя просто неймовірні!

У чані може одночасно розміститися близько семи осіб, залежно від габаритів. Набуло популярності сімейне відвідування чанів.

Чани розташовані на березі річки Турички. Тому, дуже зручно після гарячої мінеральної води зануритися для контрасту в воду річки. Через кожну годину корисно провести контрастну процедуру 3-4 рази. Особливо сприятливо це взимку, коли температура повітря опускається до -10 градусів за Цельсієм. При такому чергуванні температур зникає радикуліт, ревматизм, остеохондроз.

В Лумшорах підприємливі господарі збудавали приємну інфраструктуру з готелями, колибами. Майже кожна садиба пропонує можливість скупатись в чанах та відвідати їхньої домашньої кухні. У багатьох господарів у дворах стоять не чани а деревьяні бочки - в них можна прийняти приємні травяні ванни.

 
Раніше в Лумшорах функціонував досить великий санаторій "Полонина". Зараз він також існує але його стан бажає покращення вже давно.

Літом в селі Лумшори досить людно. Приїздить багато туристів, купаються, пьють місцеве вино і милуються водоспадами "Соловей" та "Партизан"

Зміцнення здоров'я та імунітету, карпатські гори і ліси, свіже повітря, привітні господарі, розвинена інфраструктура сільського туризму дає всі можливості відпочити і тілом і душею.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали