Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

25 грн.

Є в Україні безліч цікавих пам'яток історії та культури, старовинних замків і дивовижних печер. Але ніщо не зрівняється з природним дивом, яке не просто тягне, а заворожує своєю бездоганною красою. Це не просто пам'ятка, а справжня перлина Карпатських гір і все України – озеро «Синевир». Коли дивишся на цей справжній природний шедевр, впадаєш в гіпнотичний стан. І це не дивно, адже не дарма його назва «Синій Вир» – що означає вир. Його таємничість і загадковість полонить і затягує в свої глибини.

Найбільше гірське озеро України розкинулося на території національного природного парку «Синевир» на висоті 989м над рівнем моря. І як воно оточене неприступними і величними горами Карпат, так само його огортають легенди.

Туристи не тільки з України, а й з найвіддаленіших куточків Європи чули про чарівну красу Синевира і намагаються при першій можливості приїхати сюди, щоб переконається в його досконалості. Площа крижаного озера – 5га, середня глибина – близько 10м, а максимальна сягає 24м.

На дні цього чуда природи є «тріщина», через яку утворюються невидимі, але дуже сильні вири. Однак це не єдина причина, по якій в водах озера купатися заборонено. Навіть з самий жаркий сезон, температура води в озері не перевищує 6-7 градусів.

Але можна зробити дивовижну прогулянку по Синевиру на плоту, або ж покататися верхи навколо озера, насолоджуючись дивовижним краєвидом. Не дарма кажуть, що озеро «Синевир» – це місце сили. Чого тільки вартий заряд позитивних емоцій і сплеск адреналіну від побаченої краси. А повітря... Воно тут особливе, його хочеться навіть помацати, надихатися їм неможливо. Кришталева чистота гірського повітря доповнюється ароматом хвойних лісів і пахощами трав. Не тільки емоційний, але і фізичний стан поліпшується під час перебування в цьому дивовижному місці.

 

Особливий вид відкривається на озеро з гори. При одному погляді на цю первозданну природу просто захоплює дух. Стоячи на вершині і споглядаючи весь цей скарб, розумієш, чому друга назва озера «Морське Око». На середині водної гладі видніється невеликий острів, який нагадує зіницю, а дерева, що покривають схили гір, немов вії на очах.

Якщо пощастить, то вам навіть вдасться побачити рідкісних представників фауни Національного парку: рись, лисицю, вовка і навіть оленя. Близько 100 видів представників флори заповідника занесені в Червону Книгу України.А які чарівні легенди пов’язані з цією пам'яткою України. Одна з них розповідає про саму романтичну історію кохання – юнака Вір і юної красуні Синь. Але не дивлячись на сильні почуття, їм не судилося бути разом. Графська дочка і простий пастух не могли бути разом через «нерівності». Ослухавшись батька, Синь продовжувала таємно зустрічатися з коханим, і тоді граф наказав убити його, скинувши на камінь. Розбита горем дівчина почала гірко плакати, обнявши місце загибелі Вира, а сльози її наповнили ціле озеро, яке до цього дня своїм смарагдово-синім кольором і глибиною, нагадує очі юної красуні.
Одного разу побувавши в цьому казковому місці, назавжди в пам'яті залишиться слід про чудову красу, міцне кохання, чисті почуття і майстерність матінки-природи.

22.03.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали