Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Бувають моменти, коли віра допомагає людям долати труднощі, пройти випробування. Є в Рівненській області невелике село, де завжди дуже людно. І називається воно Онишківці. Воно не виділяється особливими архітектурними будівлями. Це місце, куди люди їдуть просити зцілення. Сюди щодня приїжджають сотні паломників, щоб зануритися в святе джерело, яке зцілює душу і тіло.

Онишківці – місце сили

Слава про невеликому селі розійшлася далеко за межі України.

Тут прекрасно все: мальовничі пейзажі безкрайніх полів, чисте повітря, густа і насичена зелень навколишніх лісів. Гостинні жителі завжди раді паломникам, які приїжджають в це святе місце. Адже протягом багатьох років православні віруючі приїжджають сюди просити зцілення.

Саме в Онишківцях знаходиться джерело Св. Анни. Купання в святих водах допомагає від безпліддя та інших хвороб. Віруючі отримують божу благодать і душевний спокій. І навіть температура води в купальні не зупиняє людей, які вірять в чудодійну силу джерела.

Унікальна пам'ятка Онишківці

Якими б дивними були архітектурні та культурні пам'ятки, скільки б цікавих подій не розповідали історичні музеї, ніщо не зрівнятися з таким природним багатством, як цілюще джерело Св. Анни XVII століття.

Неодноразово руйнувалися храми, які зводилися на цьому місці, однак у нас і сьогодні є можливість відвідати цю пам'ятку Онишківці. Купальня знаходиться на території скиту Свято-Миколаївського жіночого монастиря 2000 року. Також над джерелом піднімається каплиця Св. Праведної Анни.На жаль, в 1914 році благодатний ікона Божої Матері зникла, коли австрійськими вояками була в черговий раз розібрана церква на цій землі. Басейн з цілющою водою загальний, а також є окремі відгороджені кабінки. Приходячи в це священне місце, варто пам'ятати про прості правила, щоб не ганьбити святиню.

 

Віхами історії села Онишківці

Ще в XV на території села виникло невелике поселення лісорубів, яке заснував Онисько. Від його імені і назвали селище. Тоді на території була побудована Троїцька церква, яка неодноразово страждала від спалення і руйнувань. Історія Онишківців пов'язана з появою джерела в цих краях.

Як свідчить легенда, на тому місці, де з'явилося джерело, було явище ікони Св. Праведної Анни. І скільки її не витримували до церкви, вона знову опинялася на тому місці. І вирішили жителі побудувати на тому місці каплицю, де через час, забила з надр землі джерело, які має цілющу силу. Кілька разів каплицю спалювали і руйнували, закопували джерело. І в 1980 році його знову розкопали, звели церкву, а вже в 2000 році благословили відкриття скиту.

28.07.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали