Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

35 грн.

Яке прекрасне одне з найстаріших міст України. Своєю природою, близькістю гір Ужгород приваблює чимало туристів. Особливий шарм місту надає його неперевершений Ужгородський замок (Унгвар). Розташований він на замковій горі, в самому серці історичної частини міста, оточує його глибокий рів – як данина військовому минулому. Зі свого висоти фортеця гордо дивиться в Європу, і з честю представляє Золоті ворота України всім гостям і жителям міста.

Ужгородський замок є найдавнішим і найціннішим історико-архітектурним будовою міста Ужгорода. Достеменно невідома дата його заснування. Але історія його виникнення йде далеко в минуле, і вік його досягає майже 1000 років.

Перші згадки про укріпленому дерев'яній будові належать до X століття, проте, довго будова не змогло чинити опір нападам, і було зруйновано в 1241 році. В кінці XIII – на початку XIV століття, починається будівництво кам'яної фортеці.

За час свого довгого існування, Ужгородський замок пережив багато воєн, облог, реконструкцій та зміну великої кількості власників. Кажуть, що час розквіту замку – час, коли ним володіла родина Другетів. В цей час звели палац в XVI столітті, в 1598 році спорудили потужні стіни з кутовими укріпленнями, в 1653 році збільшили товщину стін і поглибили рів. Коли рід Другетів по чоловічій лінії припинився, замком став володіти чоловік останньої представниці. І вже в цей час замок перетворюється в розкішний палац з садами і парками.

У 1711 році, Унгвар був зданий австрійцям, і в ньому розташувався австрійський гарнізон. А все цінності були вивезені до Відня. З того моменту замок почав занепадати, чому сприяв пожежа в 1728 році, після якого 3 поверх споруди так і не привели в порядок.
В кінці XVIII століття в замку влаштувалася греко-католицька єпархія, котра відкрила тут духовну семінарію.
В середині XX століття, місце духовенства зайняв краєзнавчий музей.

 

Зараз у фортеці більше 40 приміщень, в найбільшому залі створена внутрішня каплиця, прикрашена розписами XIX століття. А вся експозиція музею розділена на відділи:

  • природний;
  • етнографічний;
  • археологічний;
  • друкарства;
  • релігія і духовна культура;
  • історія замку;
  • художнє і побутове литво.

Замок з привітністю приймає гостей і присвячує в свої таємниці. Для тих, хто любить гострі відчуття, є місцева легенда про Білу Діву. Нібито, ще в XVII столітті, володів замком один капітан з родини Другетів. І дочка його славилася красою на всю округу.У той час, польські війська прагнули завоювати Унгвар, і один з воїнів відправився на розвідку в місто. Невідомо, яким чином, але дочка капітана закохалася в поляка, і розповіла йому все замкові таємниці. Не витримавши такої зради, батько наказав живцем замурувати доньку в стіну замку. З тих пір, не один раз, під час сильних ураганів, люди чують плач, і бачать дівчину в білому вбранні, яка бродить по коридорах замку і шукає порятунку.
Не пропустіть можливість пізнати Україну і хоч на мить доторкнутися до живої історії, яка століттями вабить своєю величчю – замку Унгвар.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали